Szklane podłogi

W chwili zamieszkania w nowym mieszkaniu lub domu zastanawiamy się nad jego urządzeniem. Często jeszcze przed zamieszkaniem oglądamy katalogi i przeglądamy strony internetowe.

Myślimy nad wyborem paneli czy kafelek. Spacerujemy setki razy po markecie budowlanym i zdajemy sobie sprawę, że w każdym sklepie styl jest ten sam. Panele są drewniane a płytki ceramiczne. Po zamówieniu materiału przechodzimy do remontu. Po czasie stwierdzamy, że wystrój Naszego wnętrza jest podobny jak u wielu innych rodzin.

Szkło budowlane

Innowacyjnym materiałem na podłogę może okazać się szkło budowlane. Szkło możemy zastosować w takim celu, aby z piętra posiadać widok na parter, spiżarnie lub piwniczkę z winem. Takie rozwiązanie zapewnia, także przenikanie światła słonecznego do pomieszczenia poniżej. Szklane płyty podłogowe pełnią funkcję doświetlającą pomieszczenie. W pomieszczeniu poniżej mamy bowiem szklany sufit. Rozwiązanie takie jest idealne w przypadku gdy posiadamy takie pomieszczenie lub takie skarby, którymi chcemy się pochwalić. W tym przypadku podłoga łączy pomieszczenia. A my czujemy się tak jakbyśmy unosili się nad Ziemią. Osoby ceniące sobie kontakt z naturą z pewnością docenią rozwiązanie w którym pomiędzy szklanymi płytami zastosowano kamienie lub drewniane plastry dębu.  Nie zapominajmy o mchu lub skarbach lasu takimi jak szyszki. Mech zalecałabym wybrać jednak sztuczny, ponieważ jego podlewanie będzie niemożliwe. Tak samo można zastosować sztuczne kwiaty. Stosując piasek pomiędzy płytami poczujemy się tak, jakbyśmy byli na plaży. Pomiędzy szklanymi płytami można umieścić obraz albo zdjęcie ukochanej osoby. Dodatkowo warstwy szkła mogą zostać oświetlone światłem LED w wielu kolorach. Osoby ceniące prywatność zamiast szkła przezroczystego mogą zastosować szkło matowe. Szkło takie występuje w wielu wzorach i kolorach oraz w różnej strukturze. Dla wielu osób zmorą jest czyszczenie fug w łazience. Przy zastosowaniu podłogi szklanej przy prysznicu problem domycia fug znika. A my cieszymy się pięknym i niesztampowym designem. Wiele osób martwi się o bezpieczeństwo przy stosowaniu szklanych podłóg wynikającym z obawy przed możliwością upadku. Zastosowanie szkła trawionego chemicznie z atestem na antypoślizgowość eliminuje to ryzyko. Dodatkowo szklane podłogi są bardzo wytrzymałe dzięki wykorzystaniu szkła ESG/VSG.

Szklane podłogi łączą oryginalność i funkcjonalność. Przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy cenią sobie innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania. Każda romantyczna i artystyczna dusza oraz osoby ceniące kontakt z naturą zastosują szklane podłogi w swoim mieszkaniu czy domu. Rozwiązanie takie jest w pełni bezpieczne, ponieważ szklane podłogi wykonane są ze szkła trawionego chemicznie.

Potrzebujesz szkła budowlanego? Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty hurtowni szkła Binglass.pl. W ofercie między innymi:

Szkło VSG – https://binglass.pl/wroclaw/szklo-laminowane/,
Balustrady szklane – https://binglass.pl/producent/balustrady-szklane/,
Ścianki szklane – https://binglass.pl/producent/scianki-szklane/.