System franczyzowy na rynku sufitów napinanych – o walce z konkurencją rozmawiamy z Janem Paskiem

maxresdefault

Czy warto prowadzić firmę montującą sufity napinane? Czy ten rynek ma jeszcze potencjał wzrostu? Czy jest to w ogóle dobry pomysł na biznes? I w końcu jak najlepiej zacząć, aby od razu wystartować bardzo szybko i pozyskać wielu klientów. Na te i inne pytania odpowiada nasz gość Jan Pasek.

Czy rynek sufitów napinanych nadal rośnie?

Oczywiście, że tak. Stale widzimy wzrost zainteresowania tego typu produktami w szczególności wśród firm. Jest to bowiem rozwiązanie, które nie tylko dobrze wygląda, ale i również jest bardzo funkcjonalne. Dlatego też na korzystania z niego decyduje się tak duża grupa osób.

Jak zatem wejść w ten rynek?

Otwieranie własnej firmy jest oczywiście związane z pewnym ryzykiem. Nie każdy na takie może sobie pozwolić. Wartym rozważenia jest zatem postawienie na franczyzę. Dzięki temu możliwe będzie czerpanie z prowadzenia tego typu działalności bardzo dużych korzyści.

Czy franczyza to łatwiejszy start w branży?

Oczywiście, że tak. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko straty swojego kapitału. Działanie pod znanym szyldem to z automatu bardzo wielu poważnych klientów, którzy z chęcią postanowią skorzystać z naszych usług. To również cały know-how, jeżeli chodzi o samą technikę tworzenia tego typu sufitów. Jest to zatem najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które w ogóle myślą na temat tworzenia tego typu produktów.

Czy dzięki franczyzie możliwe jest również wygranie z konkurencją?

Jeżeli działamy pod znanym szyldem to jak najbardziej tak. Klienci doskonale zapamiętują marki. Dlatego tez działanie pod rozpoznawalną na rynku natychmiast po pojawieniu się w danym mieście daje przewagę. Nie angażuje również tak dużych nakładów finansowych jak rozpoczynanie działania bez posiadania kompletnie żadnej wiedzy.

Jak wyszukać odpowiednią franczyzę?

To wymaga już dokładnego zapoznania się z całym rynkiem. Należy dokładnie zweryfikować wszystkie dostępne na nim oferty i na tej podstawie wybrać tę najlepszą dla siebie. Tę ofertę, z której korzystanie będzie bardzo przyjemne. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie kwestie, jak to ile kosztuje wejście i co w zamian dostajemy. Warto zwrócić również uwagę na samą rozpoznawalność danej firmy. Im ona większa tym większe szanse na to, aby osiągnąć bardzo dobre rezultaty w swojej firmie.

Komuś już udało się?

Jak najbardziej. Wiele firm, które świadczą usługi związane z montażem sufitów napinanych działa w ramach franczyzy i radzi sobie w tej branży naprawdę dobrze. Firmy te osiągają bardzo dobre wyniki finansowe i zdobywają naprawdę spore zaufanie wszystkich klientów.

Rozumiem zatem, że jak najbardziej poleca Pan korzystanie z systemu franczyzy?

Zdecydowanie tak. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie dla każdej osoby. W wielu miejscach nie ma jeszcze mocnej konkurencji i wejście tam ze swoją ofertą będzie bardzo opłacalne. Wystarczy jedynie odpowiednia analiza sytuacji rynkowej i przede wszystkim odpowiedni wybór firmy dla siebie. Dzięki temu możliwe będzie czerpanie maksymalnych korzyści z takiego podejścia i generowanie naprawdę sporych zysków. Prowadzenie takiej firmy to doskonała alternatywa dla wielu innych biznesów, które często są związane ze znacznie większym ryzykiem.