Stolarka do firmy – jakie drzwi wybrać?

occ_strategy_rotterdam_office_10

Drzwi i okna są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza, o czym czasem zapominamy, gdy planujemy aranżację wnętrza. Tymczasem to w dużym stopniu od nich zależy komfort pracy w pomieszczeniu, a także jego wygoda i funkcjonalność.

Okna pcv i drzwi to kwestie, które należy rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych w budynku (sprawdź oferty na stronie http://www.vero.kalisz.pl/). Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie drzwi i okna mają standardowe rozmiary, może więc się okazać, że przy wybranych modelach konieczne będzie poszerzenie otworów okiennych czy futryn w drzwiach.

Zawsze najpierw warto wybrać drzwi, a dopiero potem planować remont. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że albo trzeba będzie wykonać dodatkowe prace remontowe związane z montażem drzwi, albo trzeba będzie kupić inny model. Im lepiej zaplanujemy remont i poszczególne jego etapy, tym szybciej przebiegną wszystkie prace, a pomieszczenie będzie gotowe do montażu stolarki drzwiowej i okiennej oraz do dalszej aranżacji.

Przede wszystkim solidne i wytrzymałe

Bez względu na to, czy wybieramy drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne, należy zwracać szczególną uwagę na ich jakość, solidne wykonanie oraz wytrzymałość. Drzwi powinny mieć odpowiednie parametry techniczne, być odporne na uszkodzenia mechaniczne, zniszczenia czy zabrudzenia. Co więcej, drzwi wejściowe, zewnętrzne, muszą być dodatkowo antywłamaniowe oraz zabezpieczone przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Planując montaż drzwi zewnętrznych dobrze jest również przyjrzeć się zewnętrznej elewacji budynku, być może da się na niej wykonać daszek, który będzie chronił drzwi przed działaniem wody deszczowej oraz wilgoci. Planując drzwi wewnętrzne warto natomiast zadbać, by wszystkie były takie same lub bardzo do siebie zbliżone, pozwoli to zachować ład i porządek w przestrzeni. Jeśli drzwi do każdego pomieszczenia będą inne, nie wpłynie to korzystnie na odbiór takich wnętrz. Będą bowiem wprowadzały nieład i zamęt.

Estetyka i dopasowanie do aranżacji

Wybierając drzwi do pomieszczeń firmowych warto również zwrócić uwagę na to, by były one solidne, eleganckie i jak najbardziej funkcjonalne. Są to bowiem te elementy wystroju wnętrza, które użytkuje się na co dzień. Najlepiej, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mają wysoką trwałość i długowieczność. Drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów. Choć do niedawna najpopularniejsze były drzwi wykonane z drewna, w ostatnim czasie moda sporo się zmieniła.

We wnętrzach firmowych zaczęły dominować drzwi przeszklone, które o wiele lepiej się sprawdzają w codziennej pracy w biurze. Drzwi wykonane ze szkła mają równie wysokie parametry techniczne, co drzwi drewniane, nie trzeba więc obawiać się, że szybko zniszczą się lub potłuką. Drzwi szklane świetnie sprawdzają się też jako nośnik reklamowy, gdy trzeba przykleić folię z nazwą firmy czy innymi ważnymi informacjami, wskazującymi drogę klientom. W przypadku drzwi drewnianych takie elementy nie zawsze są możliwe do umieszczenia.