Stickery void jako zabezpieczenie w firmie – czym różnią się od klasycznych?

Technologia jest zwykle rozpowszechniona i widoczna w każdym biurze. Od skromnego telefonu do ogromnego serwera plików z kilkoma terabajtami miejsca do przechowywania, trudno jest znaleźć miejsce pracy bez technologii, która ułatwia codzienne zadania. Oprócz wartości tego, co robi, technologia ma również wartość finansową, co sprawia, że ​​utrzymanie bezpieczeństwa w biurze jest niezwykle ważne.

Każda firma, organizacja charytatywna, instytucja edukacyjna lub inna organizacja, która polega na technologii, chcąc aby wszystko działało sprawnie, będzie chciała zachować wszystko, co posiada, od laptopów po serwery i drukarki, ale czy sam alarm bezpieczeństwa będzie wystarczającym środkiem odstraszającym? Alarmy bezpieczeństwa zwykle działają, ale warto podjąć kilka dodatkowych środków ostrożności.

Wszystko zależy od szczegółów!

W szczególności w przypadku technologii etykietowanie może zapewnić kolejny poziom zabezpieczenia przed utratą, kradzieżą, a nawet uszkodzeniem. Możesz wątpić w to, że holograficzna naklejka może to zrobić, ale pod wieloma względami jest tak samo przydatna dla firm, jak posiadanie systemu bezpieczeństwa na wysokim poziomie.

W odróżnieniu od tradycyjnych etykiet, specjalne stickery mają na celu udowodnienie, czy coś zostało zmienione, czy nie. Zazwyczaj puste etykiety mają dwie warstwy, a dolna część składa się ze słowa „void” zapisanego dużą, odważną wytłoczoną czcionką, której nie może usunąć nawet najbardziej zatwardziały złodziej. Technologia, która za nimi stoi, jest na początku dość trudna do zrozumienia.

Wiele zwykłych etykiet, w tym te, które są dostarczane z nowymi zestawami, które zostały zakupione w sklepie, magazynie lub w Internecie, mają tylko jedną warstwę, którą można dość łatwo oderwać. W ogóle nie ma takiej możliwości w przypadku pustych etykiet, głównie dlatego, że klej użyty do przyklejenia obu etykiet do elementu technicznego jest niesamowicie mocny.

Górna warstwa posiadana przez stickery void wygląda jak zwykła etykieta. Będzie miał unikalny kod, który jest przydatny do celów inwentaryzacyjnych, a jednocześnie może być:

  • holograficzny

  • wykonany z poliestru

  • powleczony winylem

To wszystko sprawia, że ​​niezwykle trudno jest oderwać taki element za jednym razem. Jednak jeśli chodzi o stickery typu void wyróżnia je to, że te zapewniają dużo większe bezpieczeństwo niż te klasyczne.

Dwustopniowe wysokowydajne kleje są używane do sklejenia ze sobą górnych i dolnych warstw, to jest właśnie to, co utrudnia ich usunięcie. Dolna warstwa działa, odsłaniając kilkakrotnie „pustą warstwę” na całej etykiecie, a po jej usunięciu pozostawi się odcisk, który będzie stanowić dowód, że element ozdobiony etykietą został naruszony i do pewnego stopnia sfałszowany.,

Z racji tego, że tak wielka ilość informacji jest dostępna i przechowywana na urządzeniach w obecnych czasach, wiedza o fizycznym naruszeniu bezpieczeństwa powinna stanowić kluczową część planu każdej firmy, a szczególnie tych z branży IT.