Sprężarka łopatkowa – rozwiązanie da twojej firmy

maxresdefault

Jeśli w naszej firmie potrzebujemy sprężarek, powinniśmy przemyśleć modele łopatkowe. Takie rozwiązanie oznacza przede wszystkim oszczędność oraz bezawaryjność. Dlatego też takie rozwiązanie, choć znane od wielu lat, stało się niezwykle popularne w ostatnich latach. Światowym liderem w sprzedaży takich maszyn jest kanadyjska firma Hydrovane. A na jakie jeszcze korzyści możemy liczyć, decydując się na tę technologię? Przyjrzyjmy się szczegółom.

Czym są sprężarki łopatkowe?

Budowa takich sprężarek jest stosunkowo prosta. Upraszczając, cała budowa sprzętu składa się z trzech ledwie elementów – ze stojany, wirnika oraz zestawu łopatek. Także sposób działania sprężarki nie jest zbyt skomplikowany – podczas obrotu wirnika, łopatki wysuwają się pod wpływem siły odśrodkowej i chowają się w wirniku w zależności od ich położenia względem stojana. Zarówno budowa, jak i sposób działania sprężarek łopatkowych są zatem znacznie prostsze niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń. Prędkości obrotowe są też stosunkowo niskie, a obciążenia wzdłuż osi stopnia – minimalne. Przez to wszystkie takie sprężarki są bardziej niezawodne, ale i prostsze w konserwacji. Często też nie potrzeba specjalistów, by coś naprawić w przypadku awarii. Możemy to zrobić sami, o ile oczywiście dysponujemy podstawową wiedzą w tym temacie. A nawet jeśli wzywamy specjalistę, to proste naprawy mogą być wykonywane bezpośrednio u klienta i nie trzeba oddawać sprężarki do specjalnego serwisu.

Oszczędność przede wszystkim

Sprężarka o zmiennej prędkości może być nie tylko doskonałym źródłem sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu. Może nam też przynieść bardzo duże oszczędności energii. Specjalny pneumatyczny system, który zmniejsza ciśnienie w sprężarce do około 2 bar. zmniejszając tym samym zużycie energii nawet do dwudziestu procent.

Zdecydowanie większa wydajność

Olbrzymią zaletą sprężarek łopatkowych jest też ich wydajność. W porównaniu z na przykład sprężarkami śrubowymi, użytkownicy mogą bardzo długo korzystać ze sprzętu bez remontu stopnia sprężającego. Taką operację trzeba przeprowadzić zazwyczaj dopiero po stu tysiącach godzin użytkowania. A to nawet cztery razy dłużej niż w przypadku alternatywnych rozwiązań.

Bardzo niska awaryjność

To kolejna niezwykle ważna zaleta sprężarek łopatkowych. Są one znacznie mniej awaryjne, niż te śrubowe – wszystko dzięki prostej i niezawodnej konstrukcji. Zwłaszcza produkty firmy Hydrovane niezwykle rzadko sprawiają jakiekolwiek problemy. Dlatego też, producent oferuje niezwykle korzystne warunki gwarancji. Większość takich sprężarek ma gwarancję dożywotnią.

Instalacja sprężonego powietrza

Czy zatem zakup sprężarki łopatkowej jest dobrym rozwiązaniem dla naszej firmy? Na pewno trzeba pamiętać, że takie modele są stosunkowo droższe niż na przykład modele śrubowe. Jednak biorąc pod uwagę zdecydowanie większą wydajność, niższą awaryjność i oszczędność energii, taki zakup może się nam bardzo opłacić. A początkowe koszty zakupu zapewne szybko nam się zwrócą. Dodatkowo, będzie to dla nas duża oszczędność czasu, bo nie trzeba będzie wozić sprężarki do serwisu, a wszystkie niezbędne konserwacje będą mogły być dokonane u nas, na miejscu.

Więcej informacji na temat sprężarek łopatkowych uzyskasz na stronie http://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/instalacje-sprezonego-powietrza,75.htm