Jak sprawnie oczyścić i odświeżyć samochód na jesień?

Po letnich przygodach na polskich drogach dobrze byłoby zadbać o gruntowny detailing samochodu. Wydawać by się mogło, że jesień to czas, gdy można sobie odpuścić kosmetyczne zabiegi samochodowe ze względu na wciąż pogarszającą się pogodę i kiepskie nasłonecznienie. Jednak każdy szanujący się kierowca powinien dbać o swój samochód przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy wie, że będzie mógł szpanować na drodze w środku lata. Jakie zabiegi będą konieczne, by utrzymać samochód w idealnej kondycji aż do następnej wiosny?

Jesień z detailingiem samochodowym

Detailing samochodowy oraz odświeżenie lakieru powierzyć możemy zaufanemu specjaliście. Niektórzy kierowcy znający się na mechanice w stopniu większym, niż przeciętny, decydują się wszelkie zabiegi oczyszczające i pielęgnujące dla samochodów wykonać samodzielnie. Lakiernik Gliwice do kompletnego detailingu samochodowego poleca rękawice z mikrofibry różnej grubości. Są one niezwykle praktyczne w użyciu i na ich zakup zdecydować się powinien każdy kierowca, zarówno ten początkujący jak i ten, który na drodze porusza się już długo. Mikrofibra jest dość cienkim, ale niezwykle wytrzymałym materiałem. Można znaleźć ściereczki z mikrofibry o zróżnicowanej grubości i dostosować do typu lakieru położonego na karoserii, aby nie ryzykować zadrapań blachy oraz zbyt szybkiego zmatowienia powłoki ochronnej. Rękawica z mikrofibry posłużyć może także do czyszczenia felg oraz fragmentów podwozia. Dociera w najtrudniej dostępne miejsca bez problemu.

Sprzęty drobne, aplikatory, gadżety czyszczące

Lakiernik Gliwice, https://mercedesyzjaponii.pl polecany przez znajomych lub wypróbowany osobiście, do detailingu samochodowego polecić może także płyny czyszczące w aplikatorach o zróżnicowanej objętości. Przydatnymi gadżetami w rękach wszystkich kierowców będą także pędzelki detailingowe, które posłużyć mogą swoją jakością zwłaszcza podczas czyszczenia elementów wewnętrznych samochodu. Z łatwością usuwają kurz i zaschnięty brud z najdalszych zakamarków, gdzie trudno dotrzeć tradycyjnymi narzędziami czyszczącymi.