Drugie śniadanie w pracy – co najchętniej wybieramy?

Odżywianie w pracy to temat, który przez wiele osób jest mocno bagatelizowany. Zdarza się nawet tak, że w czasie pracy przez kilka czy kilkanaście godzin nic nie jemy, a najadamy się na wieczór po powrocie do domu. Nie jest to dobre rozwiązanie dla naszego organizmu, gdyż nadmiar jedzenia wieczorem bardzo szybko odkłada się w tkance tłuszczowej, a jednocześnie utrudnia wypoczynek naszego organizmu w nocy.

Podczas gdy jedne osoby w pracy nic nie jedzą, inne stawiają na niezbyt zdrowe przekąski. Sięgamy po batoniki, ciastka, a także po rzekomo zdrowe przekąski, które są masowo reklamowane w różnych środkach przekazu. Takie jedzenie nie jest zbyt rozsądne, gdyż nie dostarcza nam zbyt wielu składników pokarmowych. Szybkie przekąski można z powodzeniem nazwać śmieciowym jedzeniem – są pełne kalorii, a często także cukru i niezdrowego tłuszczu. Niewiele mają natomiast wartościowych składników odżywczych. Szybkie przekąski pozwalają na szybkie dostarczenie organizmowi energii, gdyż powodują niemal natychmiastowy wzrost poziomu cukru we krwi. Przez pewien czas czujemy się więc ożywieni i najedzenie, jednak szybko poziom cukru spada, a nas dopada jeszcze większe znużenie.

Przygotowanie własnych posiłków

Niektórzy pracownicy, którym zależy na zdrowym odżywianiu, samodzielnie przygotowują sobie jedzenie do pracy. Czasem są to jakieś zdrowsze kanapki, czasem dania do odgrzania w firmowej kuchni. Problem pojawia się w tych firmach, w których nie ma ogólnodostępnej kuchni dla pracowników. Nie brakuje miejsc, w których można co najwyżej zrobić sobie kawę czy herbatę, natomiast nie ma żadnych szans na zjedzenie jakiegoś ciepłego posiłku z braku miejsca i urządzeń kuchennych. Owszem, można przynosić sobie z domu sałatki na zimno, surówki czy zdrowe kanapki, ale jest to rozwiązanie jedynie na krótką metę. Nasz organizm potrzebuje ciepłego, pełnowartościowego posiłku, który dostarczy nam sporo dobrej energii na kolejne godziny pracy.

Zamawianie jedzenia na mieście

Pizza z dostawą Wrocław, domowe obiady z dowozem, dieta pudełkowa, potrawy wegetariańskie – to możliwości, jakie daje zamawianie jedzenia w restauracjach czy firmach gastronomicznych. Oferta tego rodzaju lokali jest z roku na rok coraz większa i bardziej rozbudowana. Już nie tylko w dużych miastach, ale też w niewielkich miejscowościach można zamawiać jedzenie na dowóz, a także wybierać spośród różnych ciekawych opcji. Jednego dnia pizza, drugiego domowe pierogi, trzeciego jakaś wegetariańska zupa. Zamawiając jedzenie z dowozem możemy skonstruować sobie dobre, zdrowe i domowe odżywianie. Co więcej, to idealny sposób na zjedzenie ciepłego posiłku w pracy, jeśli pracodawca nie zapewnia dostępu do kuchni, nie ma własnej stołówki ani w żaden inny sposób nie dostarcza ciepłych posiłków. Zanim zaczniemy zamawiać jedzenie z dowozem, warto jednak zrobić chociażby małe rozeznanie wśród lokali oferujących tego rodzaju usługę. Nie wszystkie punkty gastronomiczne mają bowiem jedzenie naprawdę dobrej jakości.