Śledzenie przesyłki – usługa, na którą czekały osoby, kupujące i sprzedające przez internet!

Oczekiwanie na kuriera jeszcze do niedawna wymagało nie tylko dużej cierpliwości, ale i poświęcenia sporej ilości czasu. Najczęściej bowiem podaje się przedział dni, w których może zostać doręczona przesyłka, co znacznie utrudniało nam na przykład zaplanowanie pracy czy wyjścia na zewnątrz, jeśli oczekiwaliśmy ważnej paczki. Dziś jednak dostępna jest usługa śledzenia przesyłek, dzięki której będziemy mogli określić, kiedy dokładnie paczka zostanie do nas doręczona.

Usługa dla klientów indywidualnych i firm

Śledzenie przesyłki to usługa dedykowana zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Dziś w sieci sprzedaje i kupuje niemal każdy – poza licznymi sklepach internetowymi, w których można zakupić wszystko – począwszy od ubrań, na żywności skończywszy – funkcjonują również portale aukcyjne czy ogłoszeniowe. Tam też najczęściej sprzedają i kupują osoby prywatne, które chcą na przykład pozbyć się nadmiaru dobrej jakości, zdatnych do użytku rzeczy z domu. Nadanie przesyłki w dzisiejszych czasach nie jest trudne, jednak zamknięcie procesu sprzedaży może nastąpić dopiero w momencie doręczenia paczki. Chcąc upewnić się, kiedy mniej więcej paczka dotrze do klienta, skorzystajmy z usługi śledzenia przesyłek. Jeśli chcemy, aby klient sam kontrolował proces dostawy, wystarczy przekazać mu link do strony, dzięki której możliwe jest śledzenie przesyłki. Dzięki temu współpraca zawsze będzie układała się pomyślnie, a my będziemy mogli zająć się swoimi obowiązkami, zamiast wydzwaniać do firmy kurierskiej z pytaniem, na jakim etapie dostawy jest nasza paczka.

Jak śledzić przesyłkę?

Śledzenie przesyłki jest niezwykle proste, a co więcej, możemy to robić zarówno z poziomu komputera, jak i każdego innego urządzenia z dostępem do internetu. Nadający przesyłkę otrzymuje bowiem numer GK nadawanej paczki. Numer ten należy wpisać w wyszukiwarkę, dzięki której możliwe jest śledzenie przesyłki. Następnie otrzymamy dostęp do informacji, takich jak na przykład data i godzina zarejestrowania, odebrania przez przewoźnika czy dostarczenia do magazynu paczki. Możemy więc obserwować niemal każdy etap, przez jaki przechodzi nadana paczka, zanim dotrze do adresata. Nie musimy nigdzie dzwonić, oczekując na połączenie długie minuty ani pisać maili w nadziei, że prędzej czy później ktoś nam odpowie. Możemy w zupełnie niezależny sposób sprawdzać, gdzie obecnie znajduje się paczka i kiedy do nas dotrze. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie zaplanować sobie czas wiedząc, że przesyłki możemy spodziewać się w konkretnym dniu.

Polecamy:
Automaty vendingowe – czy warto postawić w miejscu pracy?