Skuteczne zapobieganie zmarszczkom

Zmarszczki są naturalnym procesem starzenia się skóry, które wbrew naszej woli dotykają praktycznie każdego z nas. Pierwsze zmarszczki mimiczne pokazują się już po 25. roku życia. Rozróżniamy kilka rodzajów zmarszczek, a ich występowanie może mieć różnorodne powody. U każdego przebiegają one bowiem inaczej i nie ma tutaj złotej zasady. W poniższym artykule poznasz podstawowe sposoby skutecznemu zapobieganiu zmarszczek. Zapraszamy do lektury artykułu!

Rodzaje zmarszczek

Przede wszystkim rozróżniamy zmarszczki mimiczne. Pojawiają się naturalnie w procesie ciągłego powtarzania określonych gestów. Z tego względu mogą pojawić się zmarszczki wokół ust, lwia zmarszczka, zmarszczki na czole i wiele innych. Zmarszczki wokół ust mogą pojawić się na skutek ciągłego palenia papierosów. Wówczas wykonujemy charakterystyczny gest zaciągania się dymem papierosowym. Innym przykładem może być pozycja w której śpimy. Jeżeli śpimy na brzuchu i wcieramy twarz w poduszkę – wówczas mogą pojawić się charakterystyczne zmarszczki na czole.

Rozróżniamy również zmarszczki grawitacyjne, które są naturalnym procesem starzenia się skóry. W tym przypadku nasza skóra traci sprężystość i jędrność poprzez ubytek włókien kolagenowych i elastyny z naszego organizmu. Można temu jednak zaradzić i skutecznie zahamować proces powstawania lub pogłębiania się zmarszczek.

Innym przykładem są również zmarszczki strukturalne. Pojawiają się one poprzez swego rodzaju uszkodzenia skóry. Występują w przypadku zbyt długiego wystawiania skóry na promienie słońcu, lub długie i regularne pobyty w solarium.

W jaki sposób przeciwdziałać zmarszczkom?

Wbrew pozorom można tutaj jak najbardziej radzić sobie z tym problemem. Jeżeli odpowiednio wcześniej zaobserwujesz pierwsze zmarszczki i postanowisz coś z tym zrobić – efekt będzie jak najbardziej widoczny. Przede wszystkim staraj się kontrolować mimiki twarzy. Rzuć palenie papierosów i staraj się zwracać uwagę na to, w którym momencie przyczyniasz się do powstawania zmarszczek mimicznych. Korzystny dla naszej skóry będzie również masaż twarzy, który możesz wykonywać samodzielnie w domowych warunkach. Wypróbuj również suplement Collagenics.

Poza tym zadbaj o zdrowy tryb życia. Zrównoważona dieta i zrezygnowanie z używek takich jak papierosy czy alkohol będą zbawienne dla Twojego stanu skóry na tworzy. Równie ważne jest picie odpowiedniej ilości wody dziennie. Będzie to miało również pozytywny wpływ na jakość Twojej cery. Możesz stosować również kremy na zmarszczki. Takie preparaty skutecznie nawilżają i regenerują skórę i wpływają na hamowanie kurczliwości komórek skóry. Skutecznie uelastyczniają one skórę i dodatkowo zwalczają wolne rodniki w skórze. Bardzo wskazane są również filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu Twoja skóra będzie zabezpieczona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Walka ze zmarszczkami jest jak najbardziej możliwa nawet w domowych warunkach. Aby skutecznie im zapobiegać zadbaj o zdrowy tryb życia, który będzie zbawienny dla Twojej skóry i ogólnego samopoczucia.