SEO 2019 – czyli jak nadążyć za Google?

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek lub w skrócie SEO to temat, który jest często znacznie bardziej skomplikowany niż to konieczne. Nie zrozumcie źle – to jest coś, nad czym można spędzić miesiące, ucząc się i wciąż nie rozumiejąc wszystkich niuansów, a mimo to w jednym artykule lub wchodząc na stronę Treści pod pozycjonowanie MOC SŁOWA można dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby zacząć widzieć efekty swoich działań. Podstawowa znajomość SEO jest niezbędna dla każdej firmy w dzisiejszych czasach. To, co tu prezentujemy, to szybka lista kontrolna, która pomoże każdemu rozpocząć pisanie artykułów. Nie obejmuje to wszystkiego i nie ma być wyczerpujące, a także (tak jak w przypadku wszystkich innych rzeczy związanych z Internetem) dane te ulegną zmianie i staną się w pewnym momencie nieistotne.

Google zawsze dostosowuje się i zmienia. To, co tu przedstawiamy, to rzeczy, które zachowały spójność we wszystkich aktualizacjach i zmianach Google i prawdopodobnie pozostaną spójne przez jakiś czas. Warto również pamiętać, że nawet przy najlepszych taktykach SEO na świecie, jeśli Twoje treści są bzdurne i nie dają wartości, nie ma to znaczenia. Z drugiej strony możesz mieć najlepszą zawartość na świecie, a jeśli nie jest ona przynajmniej zoptymalizowana dla Google i innych wyszukiwarek, nie będzie miała znaczenia, ponieważ nikt jej nie znajdzie. To jakby mieć kopalnię diamentów zakopaną trzydzieści metrów pod swoim domem. Nie jest to idealna analogia, ale masz teraz lepsze wyobrażenie o co w tym chodzi. Zachęcamy jednak do tego, aby jak najlepiej wykorzystać tę listę. Sugeruję, abyś przeczytał ten artykuł od deski do deski. Wydrukuj to, jeśli tak czyta Ci się łatwiej.

Szybka uwaga na temat słów kluczowych i optymalizacji wyszukiwarki

Pierwsza rzecz: musisz wiedzieć, jakie słowa kluczowe próbujesz uszeregować. Możesz to zrobić:

  1. zgadując (co jednak jest niezalecane)
  2. używając narzędzia słów kluczowych

W takim narzędzia umieścisz słowo kluczowe, które Twoim zdaniem może być odpowiednie dla Twojej niszy. Wtedy widzisz, co z tego wynika. Możliwe że stawiasz na słowa kluczowe, które są nie tylko istotne, ale mają dużą liczbę wyszukiwań. Jednak te na górze będą trudniejsze do uzyskania rankingu niż te na środku, więc weź to pod uwagę przy planowaniu strategii treści. W porządku teraz czas na naszą listę.

Strategia optymalizacji SEO # 1 – Pierwszy akapit

Musisz się upewnić, że słowo kluczowe na którym Ci zależy znajduje się w pierwszym akapicie, który piszesz. Chcesz, aby wszystko było jak najłatwiejsze dla google -pająków, które indeksują twoją witrynę (to roboty z Google, które indeksują Twoją witrynę i ustalają, o co chodzi, a więc jak ją oceniać). Nie zawsze indeksują całą zawartość strony, więc chcesz ułatwić im znalezienie słowa kluczowego, dla którego próbujesz uzyskać konkretną pozycję.

Strategia optymalizacji SEO # 2 – Pogrubienie i podkreślenie słów kluczowych

Kolejnym krokiem do wyróżnienia słowa kluczowego jest pogrubienie lub podkreślenie słowa kluczowego. Wskazuje to pająkom indeksującym Twoją witrynę, że te słowa są bardziej istotne. To nie jest coś, co chcesz robić za każdym razem, gdy słowo kluczowe znajduje się w treści, ponieważ może sprawić, że roboty potraktują je jakby były one spamem, którego Google nie lubi, i zaszkodzi rankingom Twojej wyszukiwarki. Ale robienie tego co najmniej raz (zważywszy, że ma to sens i wiąże się z treścią) pomoże w twoich rankingach.

Strategia optymalizacji SEO # 3 – Nasycenie słowa kluczowego

Wprowadzenie słowa kluczowego tylko raz nie zadziała. Musisz podać słowo kluczowe wielokrotnie w wielu miejscach. Jednak znów warto podkreślić iż na pewno nie chcesz robić tego, co nazywamy nadmiernym nasyceniem słów kluczowych, czyli tam, gdzie spamujesz słowo kluczowe w każdym akapicie (czyli nienaturalnie) – to z pewnością Google zauważy i ponownie to też zaszkodzi rankingom Twojej wyszukiwarki. Chcesz, aby nasycenie słów kluczowych było poniżej 10%, ale powyżej 3%, wszystko w tym zakresie będzie w porządku.

Strategia optymalizacji SEO nr 4 – długość artykułu

Blogowanie to świetna platforma do rozwijania twoich rankingów w wyszukiwarkach, a także cenny zasób do budowania wiedzy. Musisz jednak upewnić się, że artykuły mają określoną długość. Nie wiadomo do końca dlaczego, ale nie mniej niż 300 słów Google również nie daje wysokiego priorytetu. Więc pisząc, po prostu musisz się upewnić, że wszystkie artykuły mają co najmniej 300 słów, w przeciwnym razie Google może ich nie zaindeksować, ponieważ będzie uważać, że nie ma tam wystarczającej wartości. Z drugiej strony nie chcesz pisać zbyt długich postów, ponieważ skupienie uwagi ludzi (zwłaszcza online) jest bardzo krótkie – po prostu chcą mieć wgląd w potrzebną im treść, a następnie wyjść.

Strategia optymalizacji SEO # 5 – Słowo kluczowe w adresie URL

Zauważysz, że wordpress daje ci różne opcje, dzięki którym adres URL (adres u góry ekranu) może się dać wykorzystać. Mogą to być liczby losowe, ustawione słowa lub różne wersje z powiązaną treścią. Pilnuj tego, aby tytuł każdego artykułu znajdował się w adresie URL. Posiadanie słów kluczowych w adresie URL jest silnym czynnikiem rankingu, ponieważ łatwo jest to odczytywać google robotim i ma to wyższy priorytet niż słowa kluczowe znalezione w tekście.

Strategia optymalizacji SEO # 6 – Słowo kluczowe w tytule strony

Mając to na uwadze, chcesz również upewnić się, że umieszczasz słowo kluczowe w tytule strony. Lepiej na początku, niż na końcu – ale musi zachować sens. Jeśli jednak sensowne jest umieszczenie słowa kluczowego zarówno z przodu, jak i z tyłu, to śmiało i rzuć je z przodu. Ma wyższy priorytet, już wiesz, że pierwsze słowo jest najlepsze.

To wcale nie jest wyczerpująca lista kontrolna. Pamiętaj, że SEO jest tylko jednym z elementów, które sprawiają, że Twoje treści zachęcają do wejścia na stronę.

Sprawdź również: Pozycjonowanie stron Pogotowie SEO