Salon samochodowy Volvo Auto-Boss zaprasza

XC90 Recharge Plug-In Hybrid Inscription, in Birch Light metallic

Znalezienie dobrego salonu samochodowego nie jest prostą sprawą. Kupno nowego auta często wiąże się z dużym wydatkiem więc chcemy mieć pewność, że wybraliśmy dobre miejsce do dokonania zakupu. Z drugiej strony to wciąż transakcja kupna, co za różnica w jakim salonie ją przeprowadzimy? Jak się okazuje ma to duże znaczenie, nieprofesjonalna obsługa potrafi skutecznie zniechęcić do kupna auta. Czy profesjonalizm to jedyny aspekt, który odróżnia dobry salon samochodowy od złego? Sprawdźmy to.

Dobry Salon Samochodowy – jak go wybrać?

Załóżmy, że chcesz dokonać zakupu jednego z dwóch aut. Tak się składa, że jeden jest produkowany przez firmę X a drugi przez firmę Y. Tak się składa, że w Twojej okolicy znajduje się po jednym salonie obu firm, więc niejako masz ograniczone pole manewru i jak nie w jednym to w drugim dokonasz zakupu. Oba samochody, które zamierzasz kupić w Twojej skali mają 9/10 punktów i nie robi Ci większej różnicy, który wybierzesz. Udajesz się więc do pierwszego z salonów i na co zwracasz uwagę?

Jednym z podstawowych elementów jest liczba aut, spora ich ilość świadczy zapewne o tym, że Dealer dobrze sobie radzi ze sprzedażą i auta nie czekają długo na kupców. Powinno mieć to przełożenie w pozytywnych opiniach, które możesz przeczytać w internecie. Często przed skorzystaniem z dowolnych usług nieważne czego dotyczą, warto zapoznać się z opiniami osób, które korzystały z danego miejsca. W ten sposób można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Sama ocena bez komentarza niewiele wnosi, więc czytaj głównie te opinie, które traktują o tym co dla Ciebie najważniejsze. Zawsze dobrze jest sprawdzić opinie negatywne, ale trzeba przepuszczać wszystko przez pewne sito.

Dobry salon samochodowy kojarzy się również, ze wsparciem na każdym etapie transakcji nie tylko w momencie dokonywania zakupu. Niestety są takie miejsca, gdzie do momentu podpisania umowy wszystko jest pięknie, a gdy podpis zostanie złożony, nagle relacje i kontakt są dużo słabsze. W dobrym salonie możesz liczyć również na wsparcie już po zakupie auta. Osoby traktujące swój biznes poważnie dbają o zadowolenie klientów, bo wiedzą, że takie osoby mogą polecić ich usługi albo jeszcze kiedyś same wrócą. Zresztą zasada “traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany” doskonale sprawdza się w handlu i jest bardzo ludzkim podejściem.

Poniekąd z elementem obsługi można powiązać kwestię serwisowania samochodu. Jeżeli salon jest w stanie zapewnić dostęp do autoryzowanego serwisu to z automatu powinien dostać dodatkowy plus. W końcu chcemy załatwiać wszystkie sprawy w jednym miejscu, a łatwiej rozmawia się z Dealerem, który sprzedał nam auto. Często można liczyć, że nawet jakieś bardzo drobne usterki zostaną naprawione od ręki, choć tu już wszystko zależy od wielkości miasta i obłożenia serwisu.

Jednak zanim dojdzie do wspomnianego zakupu i obsługi serwisowej, ktoś nam te auto musi sprzedać. Jeżeli po drugiej stronie biurka znajduje się uśmiechnięta osoba, która wie, że to jest dla nas ważny dzień to od razu pozytywna atmosfera udziela się również nam. Wiemy jakie auto chcemy kupić, ale wciąż mamy kilka pytań i wątpliwości. Zadajemy więc pytania sprzedawcy i jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi albo będą one bardzo nieszczegółowe to nawet najlepszy uśmiech nie zasłoni braku wiedzy. W dobrym salonie pracują dobrzy sprzedawcy, którzy znają się na tym co sprzedają. Najwyżej zawsze cenimy handlowców, którzy nie starają się za wszelką cenę sprzedać nam dany towar, ale potrafią zasugerować optymalne rozwiązanie i szczerze odpowiadają na pytania.

Jeżeli pomimo otrzymania odpowiedzi wciąż się wahasz nad zakupem, to koniecznie poproś o jazdę próbną. Dobry salon samochodowy powinien zapewnić swoim klientom możliwość odbycia jazdy testowej. Jest to najlepszy sposób na sprawdzenie auta. Nawet 10 minut jazdy potrafi dać więcej informacji niż przeczytanie kompletnej instrukcji i 50 artykułów na temat auta. Co prawda z biegiem lat jazda próbna stawała się standardem, ale wciąż nie wszystkie salony są w stanie zaoferować taką usługę.

To główne elementy, które mają znaczenie dla kupującego. Dobry salon samochodowy dba o zadowolenie swoich klientów i jest w stanie dostarczyć wszystkich informacji na temat oferowanych produktów i usług. Kupując auto możesz chcieć zastanowić się nad abonamentem czy leasingiem w salonie powinni Ci podpowiedzieć jakie rozwiązanie będzie najlepsze i jak dokładnie wyglądają koszty. Jeżeli jesteś kierowcą ze Śląska sprawdź koniecznie salon samochodowy Auto-Boss Volvo. Pracujący tam personel sprawi, że zakup auta będzie czystą przyjemnością.

Polecamy:
Kreatywność w marketingu – jak być twórczym?