Ranking naleśnikarek, czyli w jaki sprzęt warto zainwestować?

Profesjonalne naleśnikarnie oraz kawiarnie coraz częściej inwestują w fachowy sprzęt, jakimi są naleśnikarki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli- różnią się one od siebie przede wszystkim funkcjami, ceną oraz zastosowaniem, choć pozornie wszystkie służą do wypieku naleśników. Jaką naleśnikarkę warto wybrać dla swojego lokalu?

Ranking naleśnikarek

Naleśnikarki ranking warto sporządzić zgodnie z pokryciem konkretnego sprzętu. Najczęściej spotykamy naleśnikarki żeliwne, teflonowe oraz ceramiczne. Które z nich sprawdzają się najlepiej w gastronomii? Otóż w odpowiedniej kolejności, warto zakupić naleśnikarkę:

  • ceramiczną,
  • żeliwną,
  • teflonową.

Naleśnikarka ceramiczna

Naleśnikarki ranking otwiera model ceramiczny, który jest zdecydowanym hitem ostatnich lat. Naleśnikarka ceramiczna jest odporna na zarysowania i otarcia, o jakie w kuchni nietrudno. Powłoka nie łuszczy się, a dodatkowo jest bardzo łatwa w utrzymaniu- wystarczy sięgnąć po dedykowane środki czyszczące. Ponadto w powłoce ceramicznej nie są obecne potencjalne niebezpieczne związki chemiczne, takie jak PTFE czy PFOA.

Naleśnikarka żeliwna

Naleśnikarki żeliwne to cięższe modele, które idealnie nadają się do smażenia bez tłuszczu. Bez większego problemu możemy za ich pomocą uzyskać równomiernie przypieczony placek, gdyż powłoka dobrze rozprowadza ciepło po całej powierzchni. Naleśniki utrzymywane są w cieple przez dłuższy czas, co jest doskonałym rozwiązaniem w lokalach gastronomicznych. Dodatkową zaletą jest brak sztucznych, chemicznych substancji, których nie używa się do produkcji tego rodzaju urządzeń.

Naleśnikarka teflonowa

Ostatnia w rankingu jest naleśnikarka teflonowa, która nie cieszy się tak ogromną popularnością wśród restauratorów, jak dwa poprzednie modele. Niemniej jednak jej dużą zaletą jest cena- stosunkowo niska, przez co atrakcyjna. Ponadto teflon pozwala smażyć naleśniki bez tłuszczu, jednocześnie nie obawiając się, że ciasto przywrze do powłoki.

Jaką naleśnikarkę wybrać dla swojego lokalu?

Bez względu na to, czy preferujemy urządzenie z powłoką teflonową, ceramiczną czy żeliwną, dobrym wyborem będzie naleśnikarka Hendi. Doskonale sprawdzi się ona zarówno w większych, jak i w mniejszych lokalach gastronomicznych. Naleśnikarka Hendi cieszy się dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców, ale również wśród klientów, którzy chętnie wracają na pyszne naleśniki przygotowane właśnie za jej pomocą. Kupując sprzęt do swojego lokalu, warto wybrać markowe rozwiązania.