Pufa dla dziecka: jak wybrać odpowiedni model?

Pufa, worek sako lub fotel młodzieżowy to świetny pomysł na prezent zarówno dla przedszkolaka, dla ucznia, jak i dla dorastającego nastolatka. Jednak rodzice często mają dylematy jak dobrać odpowiedni model, dla dzieci w różnym wieku? Aby uniknąć pomyłek, warto poznać właściwości i możliwe zastosowanie pufy dla dziecka.

11217961_1051333794879412_6144922009278337059_n

Rodzice niemowlaków i raczkujących maluszków poniżej 1 roku życia powinni zainteresować się w pierwszej kolejności workami sako, które są idealnym siedziskiem dla każdej młodej mamy po porodzie. Karmienie dziecka na wygodnym i miękkim worku sako, sprawia wiele satysfakcji. W późniejszym czasie taka pufa dla dziecka przyda się do wspólnych zabaw na podłodze. Worek sako to ciekawa alternatywa dla tzw. bujaków czy leżaczków. Z takiego siedziska dziecko nie może spaść, więc jest ono całkowicie bezpieczne. Co więcej, wypełnienie worka sako, czyli granulat styropianowy, ma właściwości izolacyjne, więc chroni maluszka przed kontaktem z chłodnym podłożem. Wybór odpowiedniej pufy dla dziecka powinien uwzględniać także gabaryty siedziska i wzrost dziecka.

Kiedy dziecko zaczyna raczkować, wstawać i stawiać pierwsze kroki, można mu kupić lekkie i stabilne pufy w kształcie kostki lub model zwany rollerem. Pufa dla dziecka na tym etapie rozwoju powinna przede wszystkim mieć niewielkie gabaryty i niską wagę, aby malec mógł bez problemu ją przesuwać podczas nauki chodzenia. Warto wiedzieć, że pufy wykonane na bazie styropianowej kształtki są niezwykle stabilne i odporne na uszkodzenia. Dobrym pomysłem jest zakup modeli ozdobionych wzorami w literki i cyferki, co pomoże małemu przedszkolakowi we wczesnej edukacji.

fotel sakura poliester

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej wymaga przygotowania odpowiedniego pokoju dla małego ucznia. Warto na tym etapie zadbać nie tylko o podstawowe sprzęty takie jak: biurko, krzesło obrotowe, lampka oświetlająca czy regał na książki, ale także o wyposażenie tzw. strefy relaksu. Urządzając pokój dla ucznia warto pamiętać o tym, aby prócz strefy nauki w pomieszczeniu znalazło się miejsce na relaks i odpoczynek. Warto zadbać także o odpowiednią organizację przestrzeni, w której dziecko będzie przyjmowało kolegów i koleżanki z klasy. Urządzenie takiej strefy nie nastręcza wiele trudności – wystarczy niski stolik i wygodne pufy dla dzieci: worki sako lub fotele relaksacyjne. Hitem ostatnich lat są zdecydowanie wielkie poduchy do siedzenia na podłodze, które umilają najmłodszym domownikom beztroskie chwile zabawy na podłodze w salonie lub w ich własnym pokoju.

Futoyo Fotel SEAT L

Dzieci w wieku szkolnym preferują kolorowe pufy w kształcie piłek lub niskie i lekkie pufy typu kostka czy roller. Natomiast dorastające nastolatki skłaniają się zdecydowanie ku nowoczesnym fotelom relaksacyjnym i młodzieżowym. Ich atutami są oryginalne, designerskie kształty i ciekawe wzornictwo, co docenia młodzież lubiąca być na topie. Nastolatki lubią się wyróżniać, dlatego często wybierają modele puf pasujące do stylu industrialnego, futurystycznego i oczywiście do stylu nowoczesnego. Młodzi ludzie chcą podkreślić swoją oryginalność m.in. za pomocą siedzisk, które dalekie są od tradycyjnych foteli z twardym oparciem i sztywnym stelażem. Nastolatki lubią, aby pufa dopasowała się do pozycji, którą oni uważają za wygodną. Plastyczność worków sako jest według nich najważniejszym argumentem decydującym o zakupie pufy, chociaż jako atuty wymieniają zazwyczaj także odważną kolorystykę.