Projektowanie strony firmowej – jakie są dzisiejsze trendy?

webmastering

Dlaczego w tytule użyto przymiotnika “dzisiejsze”, zamiast czegoś bardziej wartego kliknięcia, jak “najważniejsze”? Odpowiedź brzmi: trendy w projektowaniu stron internetowych w 2017 roku powinny polegać na zaspokajaniu potrzeb użytkownika – dzisiaj. Tu i teraz.

Odeszła jest pokusa, aby pokazać przez projektowanie stron, co może zrobić projektant, w miejsce tego widać natomiast pasję do właściwego projektu. Forma następuje za pomocą funkcji i wiedzą o tym specjaliści w Nowym Jorku, Londynie, wie o tym Gdynia. Po przeczytaniu tego artykułu i ty dowiesz się, co zrobić by zrobić najmodniejszą dzisiaj stronę (poznaj też możliwości jakie oferuje serwis http://www.midasmedia.pl/strony-internetowe-projektowanie-stron/).

Zignoruj wszystkie trendy w projektowaniu stron internetowych pełne przyciągającej wzrok. Dzisiaj trzeba skupić się na formie i na zaspokojeniu potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych i internetowych, bo jak podaje Rumia i inne polskie miasta – w naszym kraju każdego dnia powiększa się grupa użytkowników mobile.

Mniejsze menu

W 2017 r. wiele witryn zostało przeprojektowanych z wykorzystaniem podstawowych opcji nawigacji. Prawdopodobnie będzie to kolejny wielki trend w 2018 r. Menu nagłówków, które poprzednio prezentowały opcje 5-7, może zmniejszyć się do 3-4. Mniej opcji do wyboru ułatwia użytkownikowi łatwiejszy dostęp do tego, czego szuka. Strona miasta Reda to świetny przykład.

Projekt “dotykowy”

Na następny rok Google określiło już swoje podejście do projektowania stron www i w sposób namacalnych możemy to już zobaczyć u wielu projektantów stron internetowych podążających za Google Krótko mówiąc, aktualny googlowski design pokazuje że nowoczesne projektowanie stron internetowych ma wiele cech płaskiej konstrukcji (odważne, graficzne, z dużą ilością kolorów), ale wykorzystuje materiał jako metaforę; dlatego zawiera takie atrybuty, jak powierzchnie i krawędzie oraz racjonalizowana przestrzeń.

Celem Goodle jest wypracowanie “jednolitego doświadczenia w różnych platformach i rozmiarach urządzeń”. Chodzi o UX. Przejdź do informacji o Material Design, aby zapoznać się bliżej z zasadami Google dotyczącymi tego projektu lub przejdź na nowoczesne strony internetowe, aby zobaczyć wiele przykładów stron internetowych i aplikacji, używając projektowania w tym stylu.

Ruch, ruch i jeszcze raz dynamika

Jedną z zasad projektowania 2017/2018 jest “ruch nadaje sens”. Dlatego istnieje potrzeba poprawy ruchu na stronach internetowych i w aplikacjach. Google dobrze sobie radzi z tym tematem, mówiąc, że ruch powinien być znaczący i odpowiedni, służący skupieniu uwagi i utrzymaniu ciągłości. Informacje zwrotne powinny być subtelne, ale jasne. Przejścia na nowoczesnych stronach winny być skuteczne i spójne. Przejrzyj witrynę Androida, a zobaczysz kilka przykładów takiego podejścia do we design. Chociaż została wydana w 2015 roku, aplikacja Tumblr jest kolejnym dobrym przykładem takiego podejścia.

Minimalizm

Ta tendencja zakrywa wiele innych z tej listy. Minimalizm oznacza nacisk na wydajność (szybkość) i nieskrępowany UX. Do pewnego stopnia trend ten rozpoczął się od przejścia na strony internetowe, które nie tylko muszą być przejrzyste na ekranie mobilnym, ale muszą także zachęcać do przewijania.