Twój pracodawca wyposaża biuro w klimatyzator? Sprawdź o co powinien zadbać

Dobre warunki pracy, odpowiednia temperatura i jakość powietrza są niezwykle istotne w każdej firmie. Aby pracownicy wykonywali swoje obowiązki zawodowe sprawnie i wydajnie, musza mieć odpowiednie warunki. Pracodawca powinien więc zadbać o to, by w biurze nie było ani zbyt gorąco, ani za zimno, ani zbyt sucho.

W każdej firmie, w której wykonywanie obowiązków zawodowych odbywa się w warunkach biurowych, warto pomyśleć o zainstalowaniu klimatyzacji. To dobre rozwiązanie, które będzie szczególnie cenione w czasie wysokich upałów. W biurach, w których nie ma klimatyzacji, w lecie jest bardzo parno, gorąco i duszno. A co za tym idzie – praca odbywa się na zwolnionych obrotach. Gdy pracownikowi jest za gorąco i marzy tylko o chłodnym prysznicu, raczej trudno jest wymagać, by szybko i sprawnie wykonywał swoje obowiązki. Dobrym rozwiązaniem w każdej firmie mogą być klimatyzatory przenośne – to tańsza opcja niż montaż standardowej klimatyzacji.

Zalety przenośnych klimatyzatorów

Nowoczesne klimatyzatory przenośne, takie jak Fral FSC 14.1 bądź inne sprawdzone modele, to gwarancja, że jakość powietrza w pomieszczeniu diametralnie się zmieni już w momencie, gdy klimatyzator będzie pracował. Dobrej jakości klimatyzatory nie tylko ochładzają powietrze, ale również przepuszczając przez filtry pozbawiają je jakichkolwiek zanieczyszczeń, drobinek kurzu, brudu czy drobnoustrojów chorobotwórczych. Ciekawe są również modele, które poza ochładzaniem powietrza dodatkowo je jonizują i nawilżają. Jeśli wybieramy klimatyzator do pomieszczeń biurowych, warto zwracać uwagę na jego sprawność i wydajność. Nie każde urządzenie sprawdzi się bowiem dobrze w dużej, biurowej przestrzeni. Na rynku klimatyzatorów możemy znaleźć wielu producentów i ogromną ilość modeli. Warto jednak pamiętać, aby bardzo uważnie wybierać urządzenia, kierując się przede wszystkim jego parametrami technicznymi i jakością wykonania. Jeśli przy wyborze będziemy kierować się wyłącznie jak najniższą ceną, może się okazać, że klimatyzatory bardzo szybko przestaną spełniać nasze oczekiwania.

Właściwe użytkowanie klimatyzacji

Aby klimatyzacja w firmie miała na nas pozytywny wpływ i poprawiała warunki pracy, powinna być przede wszystkim dobrze dobrana, prawidłowo zamontowana, a także właściwie użytkowana. Warto dbać zwłaszcza o to, by w pomieszczeniu nie było zbyt chłodno. Zbyt duża moc klimatyzacji to jeden z najczęstszych błędów jej użytkowników. A spora różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem a atmosferą na zewnątrz może powodować częste choroby i infekcje, szczególnie dróg oddechowych. Jeśli mamy w firmie klimatyzator, należy również zadbać, aby był regularnie serwisowany, konserwowany, a jego filtr wymieniany. Urządzenia z niewymienionymi filtrami mogą bowiem spowodować w pomieszczeniu więcej szkód niż korzyści. Więcej informacji na temat przenośnych klimatyzatorów, a także duży wybór dobrej jakości urządzeń można znaleźć na https://goodair.pl/klimatyzatory-przenosne.