Praca w Uber w okresie świątecznym – jak wykorzystać ją w pełni?

Oferowanie kursów przez Uber w okresie Bożego Narodzenia zazwyczaj przynosi przyzwoite do dobrych pieniędzy. W tym roku powinno być trochę lepiej, bo coraz więcej osób korzysta z tej aplikacji. Nowy Rok i Wigilia będą prawdopodobnie najbardziej pracowitymi dniami dla kierowców Uber.

praca w uber

Oto, czego się spodziewać i jak spędzić udane święta Bożego Narodzenia, jeśli zdecydujesz się jeździć Uber w tym okresie?

Bądź przygotowany – co warto mieć w samochodzie?

W tym okresie powinieneś mieć w swoim samochodzie to, co miałbyś normalnie miałbyś z jednym wyjątkiem. W Nowy Rok i w Boże Narodzenie przechowuj następujące przedmioty w swoim samochodzie:

  • kilka ręczników kąpielowych
  • papierowe ręczniki
  • plastikowe torby
  • chusteczki

Warto mieć przy sobie te przedmioty, ponieważ w tym okresie ludzie mogą przewozić żywność ze sobą. Nie powinno to stanowić problemu, ale warto się ochronić przed przypadkowymi wyciekami, które mogą wystąpić podczas transportu. Lepiej dmuchać na zimne.

Czego można się spodziewać?

Powinieneś spodziewać się sporej liczby kursów na lotniska, ponieważ ludzie zaczynają opuszczać miasta i zjeżdżać się do nich. Dzielnice handlowe również powinny być zatłoczone, ponieważ ludzie zwykle kupują prezenty świąteczne w ostatniej chwili. Ludzie, którzy zostali w mieście, prawdopodobnie będą zgłaszać się po kursy wieczorami.

Rano i wczesnym popołudniem w wigilię powinien był całkiem niezły ruch a także wielu kupujących. Dlatego praca w Uber w tym okresie będzie na najwyższych obrotach. W Wigilię spodziewaj się, że będziesz jeździć z milionami kupujących prezenty w ostatniej chwili. W ciągu dnia możesz również skorzystać z racji kursów na lotniska.

Nie czekaj pod sklepami

Jeśli pasażerowie chcą, abyś poczekał, aż odbiorą jakąś rzecz ze sklepu spożywczego, grzecznie odmów. Supermarkety będą bardzo ruchliwe, a wejście do jednego z nich aby odebrać chociaż jeden prezent może zająć dwadzieścia minut. Zakończ jazdę i przejdź do następnej.

W większości miast pierwszy dzień świąteczny jest stabilny – rano i wczesnym popołudniem możesz się załapać na kilka kursów. Nie zdziw się, jeśli zdobędziesz przynajmniej jeden kurs na lotnisko. Każdego roku coraz więcej ludzi wraca do domu w Boże Narodzenie, ponieważ zazwyczaj jest to tańsze niż latanie kilka dni wcześniej. Jeśli jeździsz późnym wieczorem, po godzinie 19, będziesz miał stały napływ pasażerów wracających do domu. A jeśli będzie CI się wydawało, że masz za mało zleceń – kursuj w pobliżu kin, bo wiele osób idzie na film w Boże Narodzenie.

W drugi dzień świąt ogólny ruch będzie niewielki, ale na lotnisku będzie dużo ludzi. Poranek powinien być spokojny, a ruch w godzinach szczytu będzie lżejszy niż zwykle w większości miejsc. Jeśli planujesz jeździć dzień po Bożym Narodzeniu, najlepszym pomysłem jest być na drodze już od 8 rano.

Na koniec pamiętaj, że chociaż zawsze należy jechać ostrożnie, jest to jeszcze ważniejsze w okresie świątecznym. Zawsze więc bądź świadomy swojego otoczenia i patrz na drogę.

Powodzenia i wielu kursów!