Praca sezonowa za granicą – co warto o niej wiedzieć?

Duża część osób decyduje się co roku na sezonowy wyjazd za granicę do pracy. Podyktowane jest to wyższym zarobkiem, jak i niekiedy lepszymi warunkami życia. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy wyjechać do pracy sezonowej? W artykule podpowiemy, na jakie korzyści możemy liczyć.

Czy praca sezonowa za granicą się opłaca?

Przede wszystkim wiele osób motywuje swoją decyzję o wyjeździe tym, że chcą zarobić większe wynagrodzenie. Dodatkowo wiąże się to ze zdobycie nowego doświadczenia oraz kwalifikacji. Decydujemy się zazwyczaj na pracę na krótki okres w sezonowych branżach lub mając specjalistyczne wykształcenie, próbujemy swoich sił w lepszych zawodach. Przy okazji poznajemy nową kulturę oraz środowisko. Pracownicy sezonowi chcą pracować efektywnie, aby było to po prostu opłacalne, a więc mamy możliwość dodatkowo ubiegać się o benefity, czy premie.

Praca za granicą bez języka

https://galeriapraca.pl/Szukając ofert pracy sezonowej możemy natknąć się na ogłoszenia, które nie wymagają znajomości języka, a także nawet doświadczenia. Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że język może nam się przydać podczas codziennych sytuacji – w sklepie, na poczcie, czy w urzędzie, a także w miejscu pracy. Najczęściej język nie jest wymagany w branży ogrodniczej, gdzie zazwyczaj nie musimy znać słownictwa, czy zagadnień. W tym przypadku wystarczy niekiedy tylko komunikatywna znajomość języka.

W jakich branżach znajdziemy pracę?

Zatrudnienie za granicą charakteryzuje się krótkim okresem pracy, ale za to bardzo intensywnym.  Pracę znajdziemy w turystyce, gdzie będziemy mieć do czynienia z kontaktem z innymi. Popularna jest gastronomia, hotelarstwo, opieka nad starszymi lub dziećmi, ogrodnictwo, czy zbiór warzyw oraz owoców.

Gdzie szukać pracy za granicą? Przede wszystkim najpopularniejszymi kierunkami są w dalszym ciągu Niemcy, Holandia, kraje Skandynawskie oraz kraje południowe. Hiszpania, Cypr, Malta, czy Włochy to chętnie obierane kierunki przez wiele osób. Szczególnie warto rozważyć wyjazd do Włoch, gdzie mamy szanse pracować w turystyce. Dodatkowo popularne są branże, gdzie brakuje fachowców, np. budownictwo, elektronika, czy mechanika. Dlatego praca za granicą Włochy w serwisie Pracujwunii.pl to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na znalezieniu dobrego zatrudnienia.

Jak szukać pracy za granicą?

Szukając pracy za granicą, natkniemy się na oferty nawet z zakwaterowaniem oraz transportem. Najwięcej ogłoszeń znajdziemy poprzez serwisy i portale na stronach internetowych. To właśnie tam masz szansę znaleźć dla siebie idealne zatrudnienie. Szukać pracy można również poprzez portale społecznościowe, fora internetowe oraz z pomocą bliskich, którzy byli lub są za granicą.

źródło zdjęcia: freepik.com