Pożyczka na wyciąg z banku – czy to możliwe?

Polacy mają coraz większe wymagania w zakresie zaciągania zobowiązań finansowych. Chcą, aby kredyty i pożyczki były nie tylko tanie, ale również udzielane na atrakcyjnych warunkach bez konieczności weryfikacji zdolności kredytowej. Idealne finansowe wsparcie brane jest przy minimum formalności i w ekspresowym tempie. Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, banki i firmy pożyczkowe oferują coraz bardziej elastyczne formy zobowiązań. Czy każdy może korzystać z tych, które udzielane są bez sprawdzania klienta? Na czym polega pożyczka na wyciąg bankowy? Sprawdź już teraz.

Kredyt a pożyczka – weryfikacja klienta

Nie da się ukryć, że pożyczki pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że finansowe wsparcie od firm pożyczkowych dostępne jest jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 15 minut. Instytucje pozabankowe nie weryfikują tak skrupulatnie potencjalnych klientów, jak banki. Zdarza się, że oferowany przez nie szybki kredyt brany jest tylko na dowód osobisty albo na wyciąg bankowy. Znacznie skraca to czas na sprawdzenie wypłacalności pożyczkobiorcy.

Banki nie udzielają zobowiązań bez skrupulatnej weryfikacji wnioskującego o kredyt. Tego rodzaju zobowiązanie obarczone jest znacznie większym ryzykiem. Instytucje bankowe muszą mieć gwarancję w zakresie wiarygodności i wypłacalności kredytobiorcy. Podstawą jest zdolność kredytowa, w której skład wchodzą dochody, analiza konta bankowego oraz sprawdzenie raportu BIK wraz z historią kredytową. Cały proces trwa średnio kilka dni roboczych.

Ponieważ firmy pożyczkowe minimalizują czynniki, jakie wpływają na wydanie decyzji pozytywnej, szansę na finansowe wsparcie ma znacznie więcej osób, nierzadko również bezrobotni i dłużnicy.

Pożyczka na wyciąg bankowy – charakterystyka

Jedną z form udzielania szybkich pożyczek jest ta, w przypadku której potencjalny pożyczkobiorca weryfikowany jest jedynie na podstawie wyciągu bankowego. Firma pożyczkowa nie żąda zaświadczenia o zarobkach ani nie generuje raportu BIK. W związku z tym nie ma informacji o realnej sytuacji finansowej klienta, ten może być bezrobotny albo mieć zadłużenie. Podstawą do wydania decyzji pozytywnej jest w tym przypadku wyciąg z rachunku bankowego przyszłego pożyczkobiorcy, na którym księgowane są regularne wpływy o konkretnej wartości. Te nie muszą jednak pochodzić z pracy zarobkowej.

Warto podkreślić, że pożyczka na wyciąg z banku coraz częściej dostępna jest online, więc klient może uzyskać środki pieniężne bez konieczności wychodzenia z domu i to jeszcze tego samego dnia. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na warunki umowy w ramach takiej współpracy. Niektóre firmy pożyczkowe oferują nieco gorsze warunki spłaty, przede wszystkim generujące wyższe koszty całkowite zobowiązania. Dobrą taktyką jest porównanie co najmniej kilku konkurencyjnych ofert jeszcze przed wysłaniem wniosku. Dopiero wtedy udaje się wybrać finansowe wsparcie “szyte na miarę” własnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty.

Polecamy:
Pozbądź się obciążeń, odbierz należność – skup długów