Pozycjonowanie + kampania AdWords to najlepsze połączenie

Pozycjonowanie stron Internetowych

Adwords i SEO to główne elementy Search Engine Marketing (SEM) i należą do Twoich najcenniejszych narzędzi podczas prowadzenia cyfrowych kampanii marketingowych. Mają różnice i podobieństwa.

Są sytuacje, w których powinieneś używać ich razem lub osobno w zależności od celów:

* biznesowych,
* marketingowych.

Niemniej jednak uzupełniają się idealnie i dlatego, każdy szanujący się webmaster nie będzie skupiać się tylko wyłącznie na SEO bądź tylko i wyłącznie na AdWordsach, ale wykorzysta wszystko co najlepsze z obu światów.

Czym jest Google AdWords?

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z marketingu cyfrowego, być może słyszałeś, jak ludzie mówią o PPC, AdWords i takich terminach jak CPC, stawki i kampanie, nie wiedząc, co oznaczają te słowa. Nie martw się, celem tego posta jest wyjaśnienie potencjału tych być może obcych Ci określeń.

Google Adwords to platforma reklamowa należąca do Google. Reklamodawcy mogą korzystać z tej platformy, aby pozycjonować swoje reklamy na:

* stronach wyników wyszukiwania Google,
* produktach Google (YouTube, Gmail itp.)
* tysiącach innych witryn uczestniczących w programie AdWords jako wydawcy (Google Adsense).

Jako reklamodawca możesz zapłacić, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę (koszt za kliknięcie lub CPC) lub gdy użytkownicy zobaczą Twoją reklamę (np. koszt za tysiąc wyświetleń).

Cały system Adwords działa jak wielka aukcja, w której reklamodawcy rywalizują o dostępne miejsca reklamowe.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization lub SEO ma związek z uzyskiwaniem lepszej pozycji na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach Google, Yahoo, Bing i innych głównych miejscach wyszukiwań w sieci. Aby to osiągnąć, musisz upewnić się, że Twoja witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek.

Stronę przyjazną dla wyszukiwarek roboty wyszukiwarek mogą „łatwo odczytać”, a userzy – przyjemnie z niej skorzystać. Musisz więc dowiedzieć się wszystkiego na temat najważniejszych konfiguracji, które musisz zastosować na swojej stronie internetowej, aby były przyjazne dla wyszukiwarek, ale ogólnym założeniem jest posiadanie szybkiej i funkcjonalnej witryny z unikalną treścią, która zapewnia dobre wrażenia dla użytkownika końcowego.

AdWords i SEO

Teraz, gdy masz ogólne pojęcie o tym, czym są AdWords i SEO, zobaczmy, jak je możesz wykorzystać dla swoich celów biznesowych i marketingowych. AdWords jest idealnym rozwiązaniem dla witryn Google i stron internetowych, które używają Google Adsense, podczas gdy zasady SEO mają zastosowanie do wszystkich wyszukiwarek. Ruch w Adwords jest płatny, a ruch w witrynie zasadniczo jest bezpłatny, stąd z zasad SEO możesz korzystać na początku, z zerowym budżetem, a z czasem zacząć korzysta z płatnych opcji, jakie dają reklamy AdWords. te wyświetlają się u góry i u dołu wyników wyszukiwania Google, a pod pewnymi warunkami można uzyskać jedną z tych pozycji reklamowych, w przypadku SEO musisz pracować znacznie ciężej, aby uzyskać jedną z najlepszych pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, choć organiczne reklamy są często chętniej klikalne przez internautów. Dopiero połączeniu tych dwóch rozwiązań niesie faktyczny potencjał dla pozycjonowania.

Artykuł powstał we współpracy z www.e-improve.pl