Jakie błędy popełniamy podczas pielęgnacji włosów?

Dbałość o włosy jest naszą codzienną rutyną, tak jak np. dbałość o naszą skórę twarzy, Jednak w trakcie dbania o włosy popełniamy często błędy pielęgnacyjne, które sprawiają, że nasze włosy nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały. Poznaj najczęstsze błędy podczas pielęgnacji włosów.

Za długo je suszymy

Susząc włosy narażasz je na zbyt mocne wysuszenie, przez co końcówki rozdwajają się, a fryzura puszy się. Zbyt mocne suszenie naraża nas również na pojawienie się łupieżu. Najlepiej suszyć włosy krótko, z użyciem funkcji jonizacji, która przeciwdziała puszeniu się włosów. Można również użyć opcji zimnego strumienia powietrza, który lepiej działa na nasze włosy i ich nie wysusza. Ważne, by suszyć włosy od nasady, a końcówki podsuszać jak najkrócej, ponieważ to one są najbardziej narażone na zniszczenie.

Zapominamy o ich nawilżaniu

Nawilżanie włosów jest równie ważne, co nawilżanie skóry. Nawilżone włosy mniej się puszą, są bardziej podatne na stylizację i wyglądają zdrowiej. Zamknięte są również łuski włosów, dzięki czemu włosy błyszczące i wyglądają atrakcyjniej. Włosy możemy nawilżać za pomocą olejków, odżywek z dodatkiem wyciągów owoców, czy wcierek do skóry włosów. Warto również zapoznać się z zabiegami medycyny estetycznej oferowanymi przez gabinety medycyny estetycznej które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze włosy. Jednym z takich zabiegów jest m.in. mezoterapia mikroigłowa Katowice

Zapominamy o użyciu maski

Zapominając o masce nie dostarczamy naszym włosom protein, które są niezbędne dla ich zdrowego wyglądu. Maska nakładana przynajmniej raz w tygodniu dostarcza włosom niezbędnych składników odżywczych. Maskę możemy wykonać samodzielnie w domu, dodając do roztrzepanego jajka nieco soku z cytryny i miodu. Taka maska najlepiej kiedy będzie nakładana na mokre włosy i zostawiana pod rącznikiem na dłuższy czas, a później spłukiwana chłodną wodą. W ten sposób wszystkie składniki dostaną się do wnętrza włosów i najlepiej je odżywią.

Nie rozczesujemy dokładnie włosów

Nasze babcie często rozczesywały włosy, co sprawiało że były one silne i lśniące. Rozczesywanie włosów sprawia, że włosy są mocne i mniej się kołtunią. Skołtunione i poskręcane włosy trudniej jest rozczesać i podczas czesania często wypadają w większej ilości. Powinnyśmy rozczesywać włosy również przed ich myciem, by czesanie po ich wysuszeniu było łatwiejsze.

Za długo je modelujemy

Długie modelowanie włosów za pomocą lokówki czy prostownicy sprawia, że włosy szybciej się niszczą i wysuszają. Modelując włosy powinnyśmy używać specjalnych ochronnych lakierów lub powinnyśmy robić przerwy w modelowaniu. Wybierajmy dobrej jakości prostownice i lokówki z powłoką chroniącą strukturę włosa. Dobrym pomysłem będą spraye chroniące włosy przed zbyt wysoką temperaturą, np. z keratyną bądź witaminami. W ten sposób włosy nie będą puszyły się po wymodelowaniu. Zapoznaj się z ofertą kliniki https://bemedica.pl