Pomysł na biznes: własne biuro podróży

youtube-banner2

Więc pragniesz być właścicielem własnego biura podróży? Brawo za pomysł i chęć wejścia do fantastycznej, ekscytującej branży. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre biura podróży są w stanie zarobić trochę pieniędzy i są bardzo opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej, podczas gdy inni walczą o przetrwanie?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twój biznes taki jak biuro podróży w domu może być udany bądź nie?

Poprawa biznesu wiąże się z dokonywaniem analizy, pomiaru, identyfikacji, a następnie trzeba brać pod uwagę szereg aspektów marketingu, sprzedaży, reklamy lub alternatyw, które działają lepiej. Jako trener biznesu działający głównie w branży turystycznej widziałem wiele małych sukcesów i porażek biznesowych. Tajemnice dbania o każdą z drobnych prac biznesowy opierają się na wielu rzeczach, a nie tylko na tym jakie posiadasz umiejętności techniczne w domu na bazie biura podróży.

Niestety u większości właścicieli lub liderów w przedsiębiorstwach turystycznych, istnieje tendencja, że mogą utknąć robiąc wyłącznie techniczną pracę konsultingową i nie spędzają dużo czasu w każdym tygodniu na obszarach krytycznych sukcesu, które maksymalizują wyniki sprzedaży i tym samym przynoszą więcej dochodów.

Więc jakie są krytyczne obszary sukcesu dla domu na bazie biura podróży?

1. Przywództwo i wizja

2. Jasne cele i plan w interesach – weryfikowane co 90 dni. Czy więc masz jasne i konkretne cele napisane na najbliższe 5 lat i 1 rok w firmie, ale także te w życiu osobistym? Czy masz plan działania do każdego ze swoich celów?

Największym truizmem jaki można zauważyć w małej firmie jest to, że ciężko zaplanować środki – plan kończy się niepowodzeniem. Założę się, że wcześniej słyszałeś to milion razy, ale musisz sobie po prostu zadać to pytanie: “Czy masz pisemny biznes plan dla swojego biura podróży?”

3. Zarządzanie zespołem – to sprowadza się do krytycznego obszaru zarządzania czasem. Czy jesteś dobry w zarządzaniu czasem?

4. Musisz umieć pociągnąć cały swój zespół i siebie w celu doskonalenia umiejętności sprzedażowych, ważna jest też wiedza na temat produktu. Jeśli jesteś jedną osobą pracującą w Twoim domowym biurze podróży, ważne byś skupiał istotnych ludzi wokół ciebie na przykład takich jak: prawnik, księgowy, trener biznesu itp – to można być całkowicie skuteczne także w małych firmach inaczej będziesz w tym wszystkim sam, bez niczyjej pomocy lub wsparcia.

5. Sprzedaż: umiejętności w zakresie doradztwa, sprzedaży usług, produktów i wiedzy klienta też ci się przyda.

6. Marketing – Czy masz plan ataku na to?

7. Marketing – Zwiększenie średnich wydatków na każdego Klienta

8. Marketing – także w wersji online.

9. Należy określić operacje i systemy, zasady i procedury

10. Finanse, kwestię przepływów pieniężnych i rachunków.

Te obszary mogą ogromnie wpływać na kwestię sprzedaży i rentowności twojego biura podróży. Obszary te mogą doprowadzić do ogromnego wzrostu, jeśli są wykorzystywane efektywnie. Punkt krytyczny: Aby uzyskać ogromną poprawę w branży turystycznej wszystko, co trzeba zrobić, to pracować nad każdym z tych 10 obszarów stale przez 2 godziny na tydzień (albo i więcej), co tydzień.

Działalność biura podróży nie jest pierwszą, który jest pogrążona w zimnej rzeczywistości otwartego środowiska rynkowego

K01Biuro podróży jest w dużej mierze związany z innymi branżami, dlatego jeśli planujesz taki biznes dobrze byłoby też gdybyś pod uwagę wziął konsolidację – będzie ci łatwiej zacząć. Muszę podkreślić, że konsolidacja będzie korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron: klient otrzyma lepsze i tańsze usługi, ty jako właściciel będziesz mógł spodziewać się bardziej spójnych i stabilnych zysków, a także spotkasz się z możliwością zysków kapitałowych świadczeń z tytułu sprzedaży lub fuzji firmy.

Jak widać wyraźnie biuro podróży do świetny pomysł na biznes, ale nie chodzi tutaj o to jakby się mogło niektórym wydawać by jedynie organizować i polecać wycieczki dokoła świata. To biznes jak każdy inny i jak każdy inny wymaga planu, dlatego trzeba się do niego porządnie przyłożyć.

Źródło: Dominikana – wczasy last minute