Pomysł na biznes: salon sukni ślubnych

weddings-2012-12-bride-at-shop-main

Wiele młodych dziewcząt od dzieciństwa marzy o tym, jaką suknię ślubną chcą ubrać w ten specjalny dzień – i na szczęście – jest dzisiaj wiele z pięknymi sukniami ślubnymi, za które przyszłe panny młode ostatecznie zapłacą każdą cenę. Raport ślubny donosi, że narzeczone wydają średnio 2500 zł na zakup sukni ślubnej, co osiąga łączną wartość rynkową w wysokości kilku miliardów dolarów w ujęciu globalnym. Możesz skorzystać z tego dochodowego rynku, otwierając swoją własną firmę oferującą najpiękniejsze projekty sukien ślubnych. Od czego zacząć taką ścieżkę biznesową?

Koniecznie zbadaj swój rynek.

Suknie ślubne w promocyjnych cenach nie będą cieszyć się wielkim zapotrzebowaniu na przykład w bardzo zamożnym obszarze. Z drugiej strony, jeśli Twój obszar jest już nasycony kosztownymi butikowymi firmami weselnymi, spróbuj urozmaicić niszę – na przykład oferując suknie wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska przy użyciu trwałych praktyk lub oferującą tylko suknie importowane z Azji czy Ameryki.

Wybierz lokalizację.

Będziesz chciała rozpocząć swoją działalność związaną z suknią ślubną w tętniącej życiem dzielnicy handlowej w pobliżu innych sklepów, restauracji i sklepów, zgodnie z tym, czym można inspirować się na portalu ModneWesele.com. Spodziewaj się płacenia naprawdę wysokich czynszów za centra handlowe w zamian za dobrą widoczność. Ponieważ suknie ślubne mogą być obszerne w wielkości, zaplanuj dużo miejsca na przechowywanie i prezentowanie sukni. Nie zapomnij wzbogacić swoją lokalizację z odpowiednio dobranym oświetleniem, dużymi garderobami, lustrami podłogowymi i wygodną częścią do siedzenia dla panny młodej i osób jej towarzyszących.

Uzupełnij kolekcję sukien.

Uczestnicz w pokazach mody, aby zdecydować, jakie rodzaje sukni ślubnych będą dostępne dla twojej grupy docelowej, potem należy wybrane modele zamówić od projektanta lub producenta bezpośrednio, aby zaoszczędzić koszty. Możesz również zamówić od dostawców online i z hurtowych katalogów ślubnych.

Reklamuj swoją firmę.

Docelowa grupa potencjalnych konsumentów, czyta ogłoszenia o zaangażowaniu w przygotowania ślubne wykorzystując do tego gazety – wyślij do lokalnej prasy informacje na temat swojej firmy, jeśli jest to możliwe. Stoiska zarezerwowane na wystawach ślubnych przynoszą bardzo dużą promocje. Na takie targi weź ze sobą najbardziej atrakcyjne suknie ślubne jakie posiadasz w swojej kolekcji lub nawet rozważ to, by zaoferować możliwie jak najbardziej niszowe oferty, takie jak przechowywanie sukni ślubnych do czas ślubu, których konkurenci jeszcze nie oferują. To może ci znacznie pomóc w promocji twojej firmy.

Jeśli uwielbiasz wesela i masz poczucie stylu, otwarcie salonu z sukniami ślubnymi może być to dla ciebie satysfakcjonujące i dochodowe przedsięwzięcie. Narzeczone wydają dużo pieniędzy na suknie ślubne i akcesoria ślubne na ten specjalny dzień. Staraj się zaspokoić potrzeby swoich klientek i zapewnij doskonałą obsługę klienta, aby mieć realne szanse na wielki sukces. To ten moment!