Pomysł na biznes: nadruki na opakowaniach

project_juice_packaging_detail_closer

Nadruki na opakowania okazują się być w praktyce całkiem dochodowym pomysłem na biznes. I mówimy tu nie tylko o nadrukach etykiet na opakowania foliowe, ale także takie w formie butelek, uzyskiwanych dzięki obróbce tworzyw sztucznych na gorąco. Jeśli kogoś interesuje rozpoczęcie działalności w branży przetwórczej – powinien w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w sprawdzony i ergonomiczny sprzęt do produkcji opakowań.

Specjalistyczne urządzenia

Produkcję butelek oraz innych opakowań próżniowych przeprowadza się przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. Należą do nich sprężarki – http://www.sprezarki-techem.com.pl – oraz pompy próżniowe. Takie nowoczesne sprzęty do produkcji oferuje między innymi firma techem.com.pl. Jest to przedsiębiorstwo z długoletnią tradycją, udostępniające sprzęty najwyższej jakości. Przy pomocy sprężarek oraz pomp próżniowych każdy projekt opakowania w płynnym stopniu przechodzi od postaci czysto projektowej do realnej formy.

Nawet najbardziej wymyślne kształty butelek powstają na nowoczesnych maszynach w rekordowo krótkim czasie, przy użyciu sprężonego powietrza i obróbki pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Wszechstronność zastosowania pomp próżniowych wzbudza podziw zarówno wśród znawców tematyki polimerów, jak i wśród laików tej dziedziny, którzy dopiero zgłębiają tajniki tego zjawiska.

Materiały z różnych tworzyw

Pompy próżniowe na nasze żądanie formować mogą nie tylko materiały z tworzyw sztucznych, ale także szkło. Problemu nie będzie stanowiła także produkcja opakowań aluminiowych, wykorzystywanych np. w motoryzacji. Produkcja polimerów wszelkiego typu pozwala na wytwarzanie opakowań na wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, które każdego dnia wybieramy z półek w supermarketach.

Z pomocą pomp próżniowych można także przeprowadzać procesy odgazowywania oraz otrzymywać ceramiczne materiały budowlane. Te wszechstronne urządzenia, w chwili zakupu, mają także dołączoną gwarancję. Nowoczesne formy przemysłowe tego typu służyć mogą także do drukowania i przerabiania papieru, co ma ogromny wpływ na ekologiczne zastosowanie surowców wtórnych.

Dbałość o detale

szkiełkowanieDrukowane etykiety na butelki przygotowywane są z największą dbałością o detale. Na etykietach przede wszystkim musi być widoczna nazwa danego produktu. To ona pełni funkcję poznawczą i jej zadaniem jest zapaść w pamięć potencjalnemu odbiorcy. Etykiety do opakowań w formie butelek przyklejane być mogą przez pracowników ręcznie lub automatycznie, za pomocą maszyn, na taśmach produkcyjnych. Do drukowania etykiet zazwyczaj stosuje się papiery samoprzylepne, bo w praktyce jest to o wiele wygodniejsze od stosowania kleju i smarowania nim każdej wydrukowanej powierzchni.

Każda etykieta na butelkę po wydrukowaniu ma więc z tyłu umieszczoną warstwę ochronną, która zrywana jest prostym ruchem ręki. Maszyny pracujące przy naklejaniu etykiet dbają o to, aby każda z naklejonych powierzchni została dokładnie przyciśnięta do warstwy ze szkła lub tworzywa sztucznego i dokładnie wygładzona. Zanim butelki z zawartością wprowadzone zostaną na rynek, muszą jeszcze przejść kontrole jakościowe.