Pomysł na biznes: Firma przeprowadzki

“Taki jest wielki biznes – najważniejszy jest zysk, mniejsza o koszty, które ponoszą zwykli ludzie.” – William Wharton.

Jeśli chcemy otworzyć własną firmę i pracować na własny rachunek, nasz sukces może zależeć od tego, czym się zajmiemy. Niestety, każdy pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż jego działalność może przynieść zarówno zyski, jak i straty. Wszystko zależy od kierunku tej działalności. No i, od zasobów ludzkich. Przede wszystkim pracodawca kieruje się zyskiem firmy, a nie ludźmi. Aby maksymalizować zysk, musi z czegoś zrezygnować. Najczęściej w tym względzie straty ponoszą jego pracownicy. Ale nie zawsze tak jest. Mądry pracodawca da ludziom pracę i zatroszczy się o ich dochody, ponieważ to może zmaksymalizować jego zyski. Problem pojawia się wtedy, gdy pracodawca chce więcej, niż jest to możliwe uzyskać, a wtedy niejako „dobiera się” do trzewi swoich pracowników.

To wielka niesprawiedliwość, ale ten, kto rządzi, ten i zbiera owoce swojego postępowania. To, dlatego wielki biznes daje zysk rządzącym, a jego koszty ponoszą zwykli ludzie. Na dłuższą metę taki pracodawca albo osiągnie pełny sukces i co za tym idzie olbrzymi zysk, albo traci wszystko to, co do tej pory zdobył. Zakładając własną firmę nigdy nie przewidzimy takich sytuacji. Jesteśmy „za pan brat” z każdym pracownikiem, jakiego zatrudniamy. Z czasem, kiedy firma się rozrasta, nasi pracownicy stają się dla nas coraz bardziej obcy, by w efekcie zniknąć w masie pracującej i być tylko dla nas narzędziem do zdobywania pieniędzy. Tak jest w wielkim biznesie. A co, jeśli otworzymy własną, skromną firmę przewozową?

Odpowiednia nazwa

Nazywając naszą nowo otwartą firmę przewozową właśnie tak, jaką ona działalność prowadzi, czyli: „Firma Przewozowa”, dajemy tym samym odpowiedni znak naszym przyszłym klientom o przeznaczeniu, jakiego się podjęliśmy. Klient szukając kogoś, kto będzie mógł urzeczywistnić jego przeprowadzkę, tak też wpisze w wyszukiwarkę Google. Na pierwszym miejscu będzie firma o nazwie: „Przeprowadzki”. Oczywiście od razu się skontaktuje. Klienci nie lubią brnąć w trzewia Internetu, oraz gubić się w gąszczu tysięcy innych firm. Nazwę „Przeprowadzki” – można dodać własne nazwisko i jest mało prawdopodobne, aby taka domena była zajęta. Łatwiej wtedy będzie nas znaleźć, oraz dotrzeć do naszej firmy. Dodatkowo nazwą informujemy o tym, czym zajmuje się firma przez nasz zarządzana. Firma przewozowa (szczególnie w Warszawie mieście o olbrzymiej ilości ludzi, a co za tym idzie, ilości klientów) o takiej samej nazwie będzie bardzo dobrym pomysłem nie tylko ze względu na swoją pozycję, ale także na to, iż da ona szczególny sygnał swoim potencjalnym klientom.

Jak założyć?

laweta Niemcy ŚwieckoPierwszym krokiem będzie sprawdzenie naszego prawa jazdy. Jeśli mamy bezterminowe, wtedy nie ma problemu. Jeśli zaś terminowe, trzeba przypilnować jego końca. Kolejny krok to zgłoszenie naszej działalności do odpowiednich organów państwowych, przystąpienie do kursu, oraz zdanie egzaminu świadczącego o tym, iż znamy topografię miasta, oraz inne, przewidziane prawem okoliczności. Wybór samochodu to rzecz oczywista. W firmie zajmującej się przeprowadzkami potrzebny samochód musi być adekwatny do wykonywanego zawodu. W kończy będziemy transportować wielko – gabarytowe przedmioty, w zależności od zlecenia. Potrzebny będzie także pracownik, który nam w tym pomoże. Wybór księgowej jest raczej oczywistą sprawą, ponieważ jako przedsiębiorcy musimy zająć się sprawami zupełnie innymi, aby nasza firma mogła w ogóle istnieć.

Firma przeprowadzki

Taxi bagażowe wymaga od nas zaangażowania nie tylko w tzw. „godzinach pracy”. Zdarzają się sytuacje, kiedy klient dzwoni i chce mieć wykonaną usługę natychmiast. Jako że „klient to nasz pan” wykonujemy zleconą usługę nawet w godzinach nie przewidzianych w naszych grafikach. Wszyscy przedsiębiorcy zobligowani są do tego, aby nie przestrzegać swoich godzin pracy, a przestrzegać godzin wykonania danej usługi. Tym samym możemy uzyskać duży dochód, oraz zdobyć wielu klientów, którzy wzbogacą nasze konto, a jednocześnie zarekomendują nas w swoim środowisku.

Zobacz również:

Taxi bagażowe Warszawa, przeprowadzki Warszawa