Obsługa prawna firm – czego oczekiwać od swojego prawnika?

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego prawnika, ten artykuł pomoże ci ustalić, czy twoje skargi są uzasadnione. Większość skarg składanych przez adwokatów dzieli się na jedną z czterech kategorii – a występowanie więcej niż jednego problemu nie jest rzadkością.

Oto główne obszary niezgody:

  • komunikacja
  • kompetencja
  • etyka
  • opłaty.

Masz prawo do wysokiej jakości usług od swojego pełnomocnika. W tym artykule dowiesz się, czego możesz oczekiwać od swojego prawnika w każdym z tych obszarów.

Komunikacja z prawnikiem

Problemy z komunikacją powodują problemy we wszystkich rodzajach relacji – w tym między prawnikiem a klientem. Jeśli nie wiesz, co dzieje się w procesie, możesz założyć, że masz złego prawnika. Wręcz przeciwnie, twój adwokat może wykonywać świetną robotę. Tak czy inaczej, prawnik, który nie komunikuje postępów w sprawie, niezmiennie zwiększa, a nie zmniejsza stres.

Pamiętaj, że może to nie nastąpić tak szybko, jak byś chciał, jeśli Twój adwokat jest zajęty. Na przykład rzadziej słyszy się wiadomości od prawnik, który jest w trakcie procesu. Ale ktoś w biurze powinien być w stanie wyjaśnić, kiedy dostaniesz odpowiedź od swojego adwokata i zapewnić, że biuro odpowiednio zajmuje się twoją sprawą.

Twoje prawo do kompetencji pełnomocnika

Dla większości ludzi to wielki szok, że nie ma gwarancji, że twój prawnik wykona dobrą robotę. Stowarzyszenia adwokackie, których zadaniem jest monitorowanie prawników, ścigają prawników, którzy kradną lub naruszają określone zasady etyczne – a nie prawników, którzy nie są zbyt dobrzy.

Częściowo dlatego, że to, co stanowi „dobrą pracę”, jest dość względne. Na przykład klient może oczekiwać uniewinnienia w sprawie karnej. Jednak inni prywatni adwokaci mogą rozważyć redukcję przestępstwa do wykroczenia za dobrze wykonaną pracę.

Jeśli jednak twój prawnik popełni błąd w postępowaniu z twoją sprawą prawną, której nie zrobiłby żaden rozsądny adwokat i straciłeś z tego powodu pieniądze, nazywa się to nadużyciem i możesz pozwać. Pozwy o nadużycia są niestety drogie i trudne do wygrania. Najważniejsze jest to, że Twój prawnik powinien być etyczny.

Powinieneś zrozumieć opłaty prawne

Kiedy zatrudniasz prawnika, ważne jest, aby umowa o wynagrodzenie była sporządzona na piśmie i zrozumiała. Jest to prosty sposób na uniknięcie wspólnej przyczyny niezgody z klientami – rachunków prawnych.

Oto lista typowych skarg:

  • Mój rachunek jest zbyt wysoki i nie na to się zgodziliśmy.
  • Mój rachunek nie jest wyszczególniony. Nie mam pojęcia, co mój prawnik zrobił, żeby to zarobić.
  • Mój adwokat wykonał okropną robotę i nie chcę płacić dużego rachunku.
  • Mój adwokat wystawił mi rachunek według adwokata, gdy asystent wykonał większość pracy.
  • Mój adwokat naliczył rachunek, naliczając 30 minut za każde dwie minuty rozmowy telefonicznej.

Są kraje, które wymagają pisemnej umowy o cenniku, która ujawnia system rozliczeniowy i opłaty. Nawet jeśli Twój stan nie wymaga pisemnej umowy, warto nalegać na nią.

Szukasz profesjonalnej pomocy prawnej dla swojej firmy? Zajrzyj tutaj: https://www.przybylowski.pl/ .

Polecamy:
https://www.pewnybiznes.info/szybki-rozwod-adwokata/