Nowoczesne lawety – jak to działa?

Ciężarówki z lawetami to ekscytujące pojazdy. Z daleka wydaje się, że kierowca wykonuje kilka połączeń i laweta jest gotowa do działania. Ale oczywiście dzieje się więcej, niż na pierwszy rzut oka. Lawety są skomplikowane. W końcu muszą mieć siłę, by holować cały pojazd.

Laweta Wola działa poprzez zamontowanie wsporników między kołami samochodu i bezpieczne mocowanie samochodu do ciężarówki za pomocą sworzni. To prosta koncepcja, ale materiał i wytrzymałość części do lawety to niezwykle wydajne i niezawodne narzędzia.

Jeśli interesuje Cię, jak działa laweta, ten artykuł jest dla Ciebie. Po prostu czytaj dalej.

Podłączanie do systemu wsporników

Dzisiejsze najnowocześniejsze lawety wykorzystują system wsporników do łatwego holowania. Z tyłu lawety znajduje się duża stalowa rama, która służy do podtrzymywania samochodu, który holuje ciężarówka. Ta metoda jest postrzegana jako najbezpieczniejsza, ponieważ wymaga od kierowcy niewielkiej pracy ręcznej, a jednocześnie dotyka jedynie kół holowanego samochodu.

Wózki holownicze z systemem wsporników mogą być stosowane zarówno na przednie, jak i tylne koła samochodu. Ten sposób holowania jest postrzegany jako najszybszy i najskuteczniejszy, a właściciel holowanego auta ma pewność, że jego samochód nie zostanie uszkodzony za pomocą haków lub łańcuchów.

Zabezpiecz pojazd

Dzięki systemowi wsporników koła samochodu są umieszczane między stalowymi belkami, a następnie mocowane za pomocą solidnych stalowych kołków. Działa to za pomocą maszyn, które obniżają i podnoszą stalowe belki.

Samochód jest ustawiony w miejscu, w którym można opuścić te belki. Samochód wjeżdża w nie równomiernie, a następnie szpilki są wkładane przez koła, aby utrzymać samochód na miejscu. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jest to najbezpieczniejszy sposób holowania samochodu, ponieważ zapewnia, że ​​żadne inne części samochodu nie zostaną uszkodzone podczas holowania. Po przymocowaniu samochodu za pomocą stalowych kołków jest gotowy do holowania.

Wydajność i szybkość

Efektywna i szybka praca jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom lawet. W przypadku kierowcy lawety, jedyną wymaganą pracą ręczną jest prawidłowe dopasowanie kołków. Poza tym całe opuszczanie i podnoszenie jest wykonywane mechanicznie.

Okazuje się to również bezpieczniejsze dla kierowcy lawety. Jednocześnie doświadczony kierowca lawety może przeprowadzić cały ten proces w niecałą minutę. W przypadku innych metod holowania znalezienie odpowiedniego miejsca do ręcznego mocowania łańcuchów lub haków do spodu samochodu może być wyczerpującym procesem.

Holowanie łańcuchowe i hakowe

Oczywiście nie wszystkie lawety używają systemu wsporników, a rodzaj używanego lawety zależy od właściciela firmy. Lawety z systemem wsporników, które wykorzystują żółtko i szpilki do holowania, to po prostu najnowocześniejsze typy lawet. Inne lawety są nadal używane i działają równie dobrze.

Jeśli zainteresował Cię temat i chciałbyś dowiedzieć się więcej – zajrzyj po więcej tutaj: lawetawarszawa24.pl.