Nowe mieszkanie – jak dobrze je wybrać?

Dla większości inwestorów zakup mieszkania to decyzja na całe życie. Warto do niej podejść zatem jak najostrożniej. Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Na te czynniki warto zwrócić uwagę!

Wiele osób zakładających rodzinę marzy o posiadaniu własnego chociaż niewielkiego mieszkania. Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, który rozpoczyna poszukiwania nowego mieszkania, to serdecznie zapraszamy do poznania kilku ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Najistotniejsze sprawy przy wyborze nowego mieszkania

Wiele osób wybierając mieszkanie kieruje się przede wszystkim jego ceną. I faktycznie ma to duże znaczenie w przypadku posiadania bardzo ograniczonego budżetu na zakup. W takiej sytuacji zazwyczaj wyszukuje się wyjątkowo tanich ofert, gdy finanse są minimalne, wybór jest praktycznie niemożliwy. Z drugiej strony jeśli posiadamy na tyle wysokie możliwości finansowe, aby swobodnie wybierać, może się okazać, że spektrum wyboru nieruchomości jest bardzo szerokie, a podjęcie decyzji w takiej sytuacji może na prawdę nie być proste. Co może pomóc w podjęciu tej jakże istotnej decyzji? Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest wypisanie priorytetów – oczywiście jest wiele spraw, które w nowym mieszkaniu będą dla nas bardzo ważne, ale ustalenie priorytetów pozwoli w razie potrzeby zrezygnować z niektórych oczekiwań na poczet ważniejszych spraw. Przede wszystkim należy poważnie zastanowić się nad swoimi potrzebami. Inne oczekiwania i potrzeby będzie miała bowiem czteroosobowa rodzina składająca się z młodego małżeństwa oraz dwójki dzieci, a inne – małżeństwo w średnim wieku. Dla jednych najistotniejsze znaczenie będzie mieć być może lokalizacja w okolicach z rozwiniętą miejską infrastrukturą, dla innych z kolei najważniejszy będzie duży metraż oraz dostępność komórki lokatorskiej. Dopiero, gdy ustalimy priorytety warto przystąpić do poważnych poszukiwań odpowiedniego mieszkania.

Wiele osób, które z powodzeniem dokonały zakupu nieruchomości jest zdania, że w poszukiwaniach mieszkania warto skorzystać z pośrednika w obrocie nieruchomościami. Bardzo często tacy fachowcy mają podpisane umowy z wieloma lokalnymi firmami deweloperskimi, dzięki czemu ich usługa może nawet nic nie kosztować samego inwestora. Profesjonalny pośrednik wnikliwie analizuje potrzeby osoby szukającej mieszkania, a następnie wyszukuje nieruchomości, które mogą spełniać przedłożone oczekiwania. Naszym zadaniem pozostaje bliższe zapoznanie się z ofertami i dokonanie oględzin. Takie podejście do tematu może okazać się szczególnie praktyczne w dużych miastach takich jak na przykład Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska, w różnych jego dzielnicach oraz tuż za jego granicami nieustannie realizuje się mnóstwo nowych inwestycji. Pojedynczej osobie stawiającej pierwsze kroki w rynku nieruchomości może być bardzo trudno ogarnąć to wszystko, by znaleźć atrakcyjną dla siebie ofertę.

A zatem wybierając mieszkanie należy znaleźć pewien złoty środek pomiędzy sprawami dla nas najistotniejszymi, a budżetem jaki dysponujemy. Niemniej niezależnie od naszych potrzeb jedną z ważnych spraw, które warto wziąć pod uwagę jest reputacja deweloperów na lokalnym rynku nieruchomości. Czy mamy możliwość zweryfikować jakość ofert proponowanych przez poszczególne firmy deweloperskie? W pewnej mierze jak najbardziej możemy to zrobić – prostym sposobem na to jest poczytanie ogólnie dostępnych opinii publikowanych w internecie. To prawda, że zapewne natkniemy się na wiele opinii czysto reklamowych lub tych opublikowanych z czystej złośliwości (na przykład dodanych po cichu przez najbliższą konkurencję), ale w tym całym gąszczu są też opinie prawdziwe. Przeglądając najróżniejsze opinie dość szybko powinniśmy być w stanie wyłapać te prawdziwe. Szczególnie te bardzo negatywne opinie o niektórych zrealizowanych inwestycjach łatwo rozpoznać po publikowanych przez internautów zdjęciach dokumentujących rozmaite błędy budowlane oraz jawne oszustwa. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem konkretnych ofert od różnych deweloperów, a jeszcze nie mamy o tych firmach wyrobionej własnej opinii, warto poszukać tego typu informacji. Wiele osób dzięki temu ustrzegło się potencjalnych kłopotów, a trzeba przyznać, że na rynku pojawiają się także od czasu do czasu nie tylko firmy budowlane, którym coś czasem nie wyjdzie (no bo przecież komu z nas się to nie zdarza), ale także najzwyczajniejsi w świecie oszuści. Wiele osób kupujących nowe mieszkanie przekonało się, że często lepiej jest jednak zdecydować się na zakup nieco droższej nieruchomości, ale zapewnić sobie spokojny sen na etapie realizacji oraz przez lata lub nawet dziesięciolecia po niej.

Mieszkanie we Wrocławiu

Do Wrocławia każdego roku przeprowadza się tysiące rodzin. Wiele osób przyciąga niepowtarzalna wyjątkowość tego regionu, dla innych z kolei najważniejsza jest praca zarobkowa. Chociaż w stolicy Dolnego Śląska mieszkania są stosunkowo drogie w porównaniu z innymi miastami Polski, to i tutaj można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo oferty. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Centrum miasta Wrocław jest często zakorkowane – nie tylko przez żyjących tutaj na co dzień mieszkańców, ale także przez nieustannie się tutaj przewijających turystów z całego świata. Większość osób nie ma potrzeby mieszkać na stałe w centrum miasta – gdzie zresztą mieszkania są niezwykle drogie. Wiele osób przekonuje się, że najlepszym miejscem do życia w tym wielkim mieście jest albo jakieś osiedle peryferyjne, albo niewielka miejscowość zlokalizowana tuż poza granicami miasta. I tutaj opcje wyboru są naprawdę ogromne. Wiele osób bardzo sobie chwali na przykład oferty dostarczane przez markę Omega Bildings, która nieustannie realizuje inwestycje w miejscowości Smolec pod Wrocławiem. Ta niewielka miejscowość w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością wśród indywidualnych inwestorów. Chociaż leży ona poza administracyjnymi granicami Wrocławia, to jednak odległość do centrum jest stosunkowo niewielka, bo wynosi niewiele ponad 10 kilometrów. Z drugiej strony lokalizacja zapewnia dużo przestrzeni, ciszy oraz licznych terenów zielonych sprzyjających uprawianiu sportu na świeżym powietrzu oraz odpoczynkowi.

Polecamy:
Kiedy warto zastosować narzędzie FinxS Sales Assessment