Nietypowe prezenty, jakie wręczamy szefom – co jest teraz na topie?

pexels-photo-192538

Prezenty dla szefów z różnych okazji to w wielu firmach tradycja i zwyczaj, z którego raczej nikt się nie wyłamuje. Podarunki wręczane są najczęściej podczas określonych okazji – imienin, świąt czy ważnych firmowych uroczystości. O tym, jaki konkretnie prezent kupić, powinni zdecydować wszyscy pracownicy, którzy zrzucają się na podarunek.

Aby kupić prezent dla szefa, warto najpierw zastanowić się, jakie konkretnie zwyczaje panują w danej firmie. W niektórych zespołach prezenty są raczej symboliczne, w innych na topie są bardziej wyszukane i kosztowniejsze podarunki. Wszystko zależy od tego, jak duży jest zespół i na jaki koszt pracownicy mogą sobie pozwolić. Nie jest bowiem dobrym pomysłem zachowanie typu zastaw się, a postaw. Najważniejszy jest sam gest i pamięć, a rodzaj prezentu ma zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Co oczywiście nie oznacza, że można kupić dosłownie cokolwiek i na ostatnia chwilę, gdyż nie będzie to w dobrym guście, a i sam obdarowany będzie doskonale wiedział, że podarunek nie jest dany z dobroci serca, ale tylko dlatego, że tak po prostu wypada.

Rodzaj prezentu zależy od wysokości funduszy

W niektórych firmach prezenty dla szefów są standardowe i symboliczne – pracownicy ograniczają się do bukietów kwiatów, pudełka czekoladek, dobrej kawy czy butelki eleganckiego alkoholu. Popularne są również różnego rodzaju gadżety związane z wykonywanym zawodem. Zawsze w dobrym tonie są eleganckie wieczne pióra, aktówki czy drobne elektroniczne gadżety. Równie często wręczane są akcesoria, które nawiązują do konkretnej działalności. Ale nie tylko. W ostatnim czasie na topie jest również elegancka męska biżuteria, która cieszy się dużym zainteresowaniem, bo i jej wybór jest coraz większy. Jeśli chcemy podarować przełożonemu coś wyjątkowego, można wybrać elegancki sygnet, zegarek czy inny element biżuterii, który nie tylko będzie ciekawie wyglądał, ale również będzie miał znaczenie użyteczne – nie stanie na półce, nie wyląduje w szufladzie, ale będzie noszony na co dzień.

Prezent warto kupować z odpowiednim wyprzedzeniem

Jeśli chcemy kupić przełożonemu efektowny i przemyślany prezent, warto o ważnej okazji pamiętać odpowiednio wcześniej. Wtedy będzie czas na zebranie funduszy, rozejrzenie się po sklepach stacjonarnych czy internetowych, a także ustalenie z innymi współpracownikami, co konkretnie planujemy kupić. Jeśli z decyzją będziemy czekać na ostatnia chwilę lub po prostu zapomnimy o ważnej okazji, najczęściej kupujemy coś, co nie do końca spełni oczekiwania nie tylko obdarowanego, ale również osób, które chcą go czymś ciekawym obdarować. Bez względu na rodzaj prezentu, z pewnością szef będzie ucieszony i zadowolony z tego, że jego zespól pamiętał o ważnej okazji.

Polecamy:
Wybór prezentu, czyli jak wywołać zachwyt