Nieskazitelne CV – jak wypełnić luki w karierze?

Wszyscy chcielibyśmy mieć CV, które po prostu zachwyca. Niesamowite wykształcenie akademickie jako podstawa bezbłędnego przejścia z jednej coraz bardziej wymagającej pozycji do następnej,. Jest jednak coś, co nazywa się życiem, które w zabawny sposób rzuca kłody pod nasze plany.

Jednym z najczęstszych skutków różnych zwrotów akcji, jakie może nas spotkać w życiu, jeśli chodzi o nasze CV, jest pozostawienie luk w naszej historii zatrudnienia. Teraz, niezależnie od tego, czy te luki są małymi śladami po nieskazitelnej powierzchni do gry, czy też dużymi, otwartymi kanionami, w które możemy wpaść, istnieje wiele sposobów na zminimalizowanie negatywnego wpływu, jaki mogą one mieć na twoje perspektywy zatrudnienia.

Twoje CV to Ty

To może wydawać się dość oczywiste stwierdzenie, więc pozwól mi wyjaśnić. To, co proponuję, to ważny mentalny krok w tym, jak postrzegasz CV. CV nie jest chronologicznym zapisem tego, co zrobiłeś w przeszłości. Oczywiście zawiera ten element, ale co ważniejsze jest to wizytówka. Oświadczenie woli. Ten rodzaj myślenia natychmiast zachęca do przyjęcia innego, być może bardziej odważnego podejścia. Na przykład, zamiast zaczynać od historii zatrudnienia, zacznij od krótkiego podsumowania swoich umiejętności i pozytywnych cech.

Takie podejście do postrzegania CV jako pozytywnego doświadczenia brandingowego, w przeciwieństwie do podróży chronologicznej, może być potężną zmianą w podejściu do przygotowania CV i powinno być pierwszym krokiem na drodze do stworzenia CV, które akcentuje pozytywne i eliminuje negatywne w Twojej historii zatrudnienia.

Praktyczne kroki

Okej, więc to omówienie motywujące, jakie praktyczne kroki możemy podjąć? Głównym negatywnym obrazem, którego chcesz uniknąć, gdy masz luki w zatrudnieniu, jest to, że jesteś poszukiwaczem pracy, który opuszcza stanowiska z powodu kaprysu i nie może się niczego trzymać. Pomoże Ci więc każdy sposób, w jaki możesz przedstawić swoje decyzje o przejściu lub zmianie pozycji w pozytywnym świetle.

Formatowanie

Może to być tak proste, jak wybór formatowania. Na przykład, możesz pokryć kilkumiesięczne przerwy w zatrudnieniu, wymieniając historię zatrudnienia w latach, a nie w latach i miesiącach. Teraz, podczas gdy powyższe jest prostą sztuczką formatowania, dostępnych jest więcej opcji przygód. Na przykład, możesz chcieć wybrać funkcjonalny format CV, który koncentruje się na komunikowaniu twoich osiągnięć zawodowych i umiejętności, a nie chronologicznym postępie kariery.

Życiorys funkcjonalny spotkał się ostatnio z krytyką ze strony kierowników ds. rekrutacji za nadmierne wywyższanie się przy jednoczesnym ignorowaniu istotnych szczegółów (takich jak daty) – istnieje jednak inna szkoła myślenia, która w odniesieniu do początku tego artykułu postrzega to jako pozytywne ujęcie pochodzenia potencjalnego pracownika, które wyraża pewność siebie i daje przedsmak tego, kim są.

Podobnie jak w przypadku każdego CV, listy motywacyjne, podania o pracę – zastosowanie funkcjonalnego formatu CV, sprowadza się do osobistego wyboru i tego, co Twoim zdaniem spodoba się firmie rekrutacyjnej.

Konsultacja merytoryczna artykułu: fast-service.com.pl.