Nie sprawdzasz poziomu paliwa? Dowiedz się, co robić gdy go zabraknie.

zy zabrakło Ci paliw? Oto, co powinieneś zrobić! Unieruchomienie samochodu na drodze z powodu braku paliwa jest bardzo łatwą sytuacją, której można zapobiec. Jednak wciąż jest wielu kierowców, którzy nie sprawdzają regularnie poziomu paliwa. Czasami wiedzą, że ich poziom paliwa jest niski, ale błędnie szacują, że może to doprowadzić ich tam, gdzie muszą się dostać samochodem, dopóki nie wylądują na środku drogi bez benzyny.

Jeśli kiedykolwiek ci się to przydarzy, czy wiesz, co robić? Nie zostawiaj tego tematu na zgadywanki, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, co dokładnie powinieneś zrobić, a wiedzę naszą czerpiemy od najlepszych – bo od specjalistów, o których możesz dowiedzieć się więcej zaglądając na stronę: https://drogowipomocnicy.pl/dowoz-paliwa/.

Musisz bezpiecznie zjechać na bok

Kiedy czujesz, że paliwo się kończy lub zaczyna zwalniać, nadal możesz kierować samochodem, aby zjechać na pobocze. Unieruchomienie pojazdu na środku drogi jest dość niebezpieczne dla Ciebie i innych kierowców. Jest to również bardzo niewygodne dla każdego innego uczestnika ruchu, ponieważ może to spowodować korek.

Podczas tego ważne jest, aby się uspokoić, aby móc bezpiecznie manewrować pojazdem. Nie panikuj, a przynajmniej staraj się tego nie robić, bo to nie pomoże. Upewnij się, że włączyłeś również światła awaryjne w swoim pojeździe, aby inne osoby mogły również wyraźnie Cię widzieć i by nie doszło do większego nieszczęścia.

Zadzwoń po serwis tankowania – pomoc drogowa będzie już w drodze!

Wiele usług drogowych lub dostawców usług holowniczych świadczy również usługi dostawy paliwa awaryjnie. Zadzwoń do nich i dostarczą Ci trochę paliwa dokładnie tam, gdzie jesteś. W zależności od tego, gdzie jesteś i gdzie firma jest wysłana, możesz wrócić na drogę nawet w mgnieniu oka.

Zadzwoń do przyjaciela – też może pomóc

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to zadzwonić do znajomego lub członka rodziny, aby pomógł. W większości przypadków bardzo chętnie podadzą ci pomocną dłoń. Tylko upewnij się, że nie robisz tego często, bo mogą się denerwować, jeśli zawsze wezwiesz tę samą osobę po benzynę raz po raz.

Wyszukaj stacje benzynowe w pobliżu

Poszukaj stacji benzynowych w pobliżu miejsca, w którym się znajdujesz, przez telefon lub komputer. Nie wychodź po prostu z samochodu bez wskazania, gdzie się udać. Wyszukiwanie w trybie online jest szybkie i można użyć funkcji GPS telefonu, aby wskazać najbliższą stację benzynową.

Spacer do stacji benzynowej

Gdy już znajdziesz pobliską stację benzynową, do której wydaje Ci się, że możesz dojść pieszo, czas wyjść i kupić sobie benzynę do samochodu. Należy to jednak robić tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne. Nie wychodź z pojazdu i nie idź na stację benzynową w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych. O wiele bezpieczniej jest pozostać w pojeździe i wezwać pomoc, więc nie rób tego, jeśli nie musisz.

Takie wskazówki powinieneś zapamiętać i mieć je w głowie zawsze, bo warunki na drodze i sytuacje drogowe niosą wiele niespodzianek, o których trzeba wiedzieć.