Naturalne kosmetyki – dlaczego zyskują na popularności?

Zgodnie z nazwą kosmetyki naturalne to produkty wytworzone na bazie substancji pochodzenia naturalnego. Nie da się ukryć, że regularnie stosuje je co raz więcej osób. Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Stosujemy kosmetyki, bo pragniemy dbać o swoje ciało, o jego zdrowy, świeży wygląd oraz dobre samopoczucie. W dobie XXI wieku kosmetyki pełnią także ważne funkcje ochronne zwłaszcza dla skóry. Nasza skóra, a w szczególności cera jest nieustannie narażona na szkodliwe związki chemiczne zawawrte w powietrzu, co szczególnie boleśnie odczuwają osoby o skórze wrażliwej, skłonnej do uczuleń. Naturalne kosmetyki pomimo, że są zdecydowanie prostsze w składzie w porównaniu z kosmetykami z dodatkami chemicznymi, skutecznie pielęgnują oraz chronią nasze ciało. Kosmetyki obejmujące składem jedynie niezbędne naturalne składowe nie podrażniają skóry tak jak to niejednokrotnie dzieje się w przypadku stosowanych powszechnie

Powrót do natury

mezoterapia igłowa we WrocławiuWraz z rozwojem technologicznym, w przemysłowej produkcji zaczęto wprowadzać wiele rozmaitych substancji chemicznych poprawiających funkcjonalność oraz skuteczność wielu kosmetyków, detergentów czy nawet leków. Z dekady na dekadę przemysł kosmetyczny stopniowo bardzo oddalił się od natury. Z czasem jednak zaczęło pojawiać się co raz więcej osób podejrzliwie podchodząc do powszechnego stosowania przeróżnych środków chemicznych w popularnych kosmetykach. Okazało się, że niestety wiele z upowszechnionych substancji może negatywnie wpływać na nasz organizm, są to między innymi: konserwanty, barwniki, aromaty, środki pieniące, silnie myjące detergenty, itp. Co raz lepiej rozumiemy, że wszelkie tego typu środki chemiczne wnikają głębiej do naszego organizmu, mając w końcu wpływ także na cały nasz organizm. Systematyczne korzystanie z rozmaitego rodzaju chemicznych kosmetyków sprawia, że nawet w narządach wewnętrznych (np. wątrobie) odkładają się niebezpieczne, szkodliwe związki. Osoby świadome takiego działania substancji syntetycznych podejmują działania mające na celu zminimalizowanie wpływu chemii na swój organizm – osiąga się to między innymi poprzez korzystanie tylko z naturalnych, ekologicznych kosmetyków tj. Szampony do włosów, kremy i balsamy do ciała, kremy do twarzy czy mydła i żele do kąpieli lub pod prysznic.

Kosmetyki naturalne, np. naturalne szampony działają równie skutecznie jak te syntetyczne, będąc jednocześnie całkowicie bezpiecznymi zarówno dla naszego organizmu jak i środowiska naturalnego – są bowiem całkowicie biodegradowalne. Kosmetyki naturalne są także w dużym stopniu uniwersalne, np. kremy do twarzy bardzo często mogą być stosowane do różnego rodzaju cery. Podobnie naturalne, organiczne szampony są zazwyczaj przeznaczone do różnego typu włosów. Paradoksem jest wyższa cena naturalnych, prostszych w składzie produktów naturalnych. Wynika to jednak po prostu z użycia wyższych jakościowo naturalnych składników. Sposobem na zakup naturalnych kosmetyków w przystępnych cenach może być poszukanie lokalnych, niewielkich firm produkujących niewielkie ilości ekologicznych produktów.

Kosmetyki ekologiczne wykorzystując siłę natury zapewniają skuteczną i długofalową pielęgnację i ochronę naszego ciała. Działają one pozytywnie na skomplikowane mechanizmy zachodzące w naszym organiźmie sprawiając, że z czasem funkcjonuje on co raz lepiej. Sprawdź i przekonaj się sam o skuteczności ekologicznych naturalnych kosmetyków.