Najważniejsze aspekty przy wyborze nowych drzwi wewnętrznych

Twoje drzwi wewnętrzne są jedną z najbardziej funkcjonalnych części Twojego domu, biura czy dowolnego innego miejsca. W związku z tym – będą podobnie jak drzwi wejściowe naprawdę mocno eksploatowane. Niezależnie od tego, czy wybierasz drzwi do nowej konstrukcji, czy zastępujesz istniejące, ważne jest znalezienie odpowiednich opcji. Upewnij się, że zwrócisz uwagę na te kwestie podczas przechodzenia przez proces selekcji.

Drzwi wewnętrzne dzielą się na dwie podstawowe kategorie: stałe i puste. Drzwi z litego drewna są dokładnie takie, jak sugeruje nazwa – lite, wypełnione, twarde. Puste drzwi mają pusty rdzeń podtrzymywany tylko przez karton o strukturze plastra miodu. Twój wybór wpłynie na takie właściwości drzwi wewnętrznych:

Waga: Drzwi z litego drewna są cięższe i dlatego trudniejsze w montażu.
Możliwości izolacji akustycznej: Zazwyczaj możesz coś podsłuchać przez puste drzwi. Lite drzwi, z drugiej strony, znacząco tłumią dźwięk, czyniąc go idealnym do studia muzycznego w piwnicy lub sali kina domowego, w którym chcesz ograniczyć hałas.
Odporność na uderzenia: Drzwi z litego drewna są znacznie trwalsze niż ich puste w środku odpowiedniki. Mocne kopnięcie może przebić fornir lub płytę pilśniową, która obejmuje powierzchnię pustych drzwi.
 Izolacja: Solidna konstrukcja drewnianych drzwi zapewnia większą izolację, co jest przydatne, jeśli posiadasz strefowy system ogrzewania i chłodzenia lub używasz ogrzewaczy pomieszczeń, klimatyzatorów okiennych lub innych jednostek, które są ograniczone do jednego miejsca.
Opcje projektowe: Drzwi z pustym rdzeniem i litym drewnem można zazwyczaj malować, bejcować i lakierować, w zależności od gatunku drewna.
Wartość: zyskasz większą wartość dzięki drzwiom z litego drewna. Wyglądają i są bardziej solidnie i są większym atutem dla nabywców domowych.
Cena: Wartość dodana drzwi z litego drewna jest ogromna. Często możesz zaoszczędzić nawet 50 procent, wybierając opcję nr dwa.

Rozważ wszystkie te czynniki, aby określić, które drzwi są najlepsze dla Twoich potrzeb. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, a w obu kategoriach jest wystarczająco dużo opcji, aby znalazło się coś do każdego kupującego.

Rozmiar i dokładność pomiaru

Bardzo ważne jest, abyś starannie zmierzył swoje nowe drzwi. Jest to szczególnie ważne w starszych domach, gdzie drzwi mogą nie pasować do standardowych rozmiarów. W nowszych budynkach odkryjesz, że standardowa wysokość jest prawie zawsze taka sama. Jeśli wymieniasz starsze drzwi, musisz zmierzyć wysokość, szerokość i głębokość, aby upewnić się, że wszystko będzie odpowiednio pasować.

Kiedy budujesz nowy dom, powinieneś pamiętać, że te pomiary dotyczą tylko samych drzwi. Tapicerka zajmie dodatkowe miejsce po obu stronach drzwi. Jeśli budujesz nowy dom, powinieneś także wziąć pod uwagę kierunek, w którym drzwi mają się otwierać. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby drzwi mogły się całkowicie otworzyć. Zastanów się też, czy nie potrzebujesz dodatkowych akcesoriów. Inspiracją do stworzenia tego artykułu stanowi oferta: http://www.vero.kalisz.pl/produkty/drzwi-wejsciowe-wewnetrzne.html

[TB]