Poznaj lepiej jedną z najpopularniejszych metod handlu elektronicznego: dropshipping

W świecie zdominowanym przez dużych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon, sprzedawcy internetowi muszą wykazać się kreatywnością, jeśli mają nadzieję na dotrzymanie kroku. Wysoce konkurencyjna atmosfera dała początek naprawdę innowacyjnym strategiom i taktykom.

Jedną z najpopularniejszych metod handlu elektronicznego, które chwalą kupcy online, jest dropshipping (czytaj więcej: https://www.drop-shipping.pl/). Po raz pierwszy zyskał popularność na eBayu, ale czym jest dropshipping i czy zawsze jest opłacalną opcją? Poniżej przyjrzymy się szczegółowo zagadnieniu, jakim jest dropshipping.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to metoda realizacji zamówienia, w której sprzedawca nie magazynuje ani nie wysyła sprzedawanych przez siebie produktów, ale raczej sprawuje kontrolę nad całym łańcuchem dostaw. Kiedy klient składa zamówienie, producent (lub hurtownik) wysyła towar bezpośrednio z magazynu do kupującego, więc handlowiec nigdy nie obsługuje zapasów.

Innymi słowy, sprzedawca lub dropshipper zajmuje się marketingiem i sprzedażą swojego sklepu, a dostawca dropshipping obsługuje całą logistykę.

Brzmi świetnie, prawda? Może być dla niektórych. Ale w wielu przypadkach istnieją bardziej nowoczesne opcje realizacji zamówień niż dropshipping, które pomagają sprostać oczekiwaniom konsumentów i zwiększają kontrolę nad biznesem e-commerce, bez konieczności samodzielnego przechowywania zapasów lub pakowania opakowań, jednocześnie zmniejszając koszty przenoszenia zapasów.

Co ludzie robią nie tak w dropshippingu?

Wiele osób uważa, że ​​prowadzenie firmy dropshipping jest najlepszym sposobem na maksymalizację marży zysku w środowisku e-commerce, ponieważ koszt uruchomienia jest stosunkowo niski. Uważają, że dropshipping to e-commerce odpowiednik magicznej kuli – strategia, która pomoże Ci zarobić tysiące złotych zysku bez konieczności wpłacania pieniędzy na swój biznes online.

Surowa prawda jest taka, że ​​taka magiczna kula nie istnieje. Chociaż prawdą jest, że dropshipping znacznie obniży koszty początkowe, niższa marża, jaką uzyskasz przy każdej sprzedaży, może anulować pewne rzeczy.

Innym nieporozumieniem jest to, że dropshipping to dobry sposób na zniesienie odpowiedzialności w przypadku, gdy produkt zostanie dostarczony z opóźnieniem lub jest wadliwy. W rzeczywistości klient zawsze obwinia kupca, a nie dostawcę. Opierając się na dostawcy, możesz nawet zwiększać ryzyko, ponieważ mogą wykonywać niechlujną pracę, podczas gdy wszystkie palce wskazują na ciebie. Ponieważ większość dostawców znajduje się za granicą, wysyłka międzynarodowa może być ogromnym bólem i kosztem, powodując duże opóźnienia od momentu złożenia zamówienia przez klienta do momentu dostarczenia. Powoduje to dalsze obciążenie Twojej reputacji i relacji z klientami.

Dropshipping – tak czy nie?

Pytanie „Jak działa dropshipping?” Często daje zbyt uproszczoną odpowiedź, która może wydawać się wszystkim, dla wszystkich, czymś nowym w realizacji e-commerce. Chociaż dropshipping pozwala na praktyczne podejście do prowadzenia firmy internetowej, nie zawsze jest to właściwa opcja.