Mały sejf – najlepszy sposób na przechowywanie biżuterii i papierów wartościowych

Małe sejfy stają się obecnie pewnym standardem w domach i mieszkaniach. Nie jest to już urządzenie elitarne przeznaczone tylko dla najbogatszych, lecz coraz częściej jest powszechnie wykorzystywane nie tylko w firmach, biurach czy magazynach, lecz również w domach. Sejfy małe z uwagi na ich niewielkie gabaryty można umieścić w dowolnym miejscu domu, jak również w biurze czy innym miejscu.

Mini sejf – niezawodny, bezpieczny i pewny sposób przechowywania cennych przedmiotów

Bezpieczny sejf mały to wygoda dla użytkowników. Taki sejf pozwala w sposób dyskretny i bezpieczny przechowywać cenne przedmioty, biżuterię,  jak również kosztowne zegarki, unikalne pamiątki czy dodatkowe kluczyki do samochodu. Doskonale spełniają swoją rolę w mieszkaniu, gdyż zajmują niewiele miejsca i można je umieścić w szafie albo przytwierdzić do podłogi. Mini sejfy służą także do zabezpieczenia nośników danych czy przechowywania papierów wartościowych. Mały sejf domowy umieszczony we wnęce ściennej, przytwierdzony do ściany czy ciężkiego mebla, pozwala zabezpieczyć akty notarialne, dokumenty kupna i sprzedaży, certyfikaty i inną ważną dokumentację. Co ważne, sposób przechowywania przedmiotów w sejfach jest coraz częściej niezawodny, dzięki czemu ważne dokumenty i informacje  nie wpadną w niepowołane ręce.

Zabezpieczenie rzeczy przed przykrymi zdarzeniami losu

Mini sejfy umożliwiają zabezpieczenie kosztowności, cennych kolekcji numizmatycznych czy klaserów z unikatowymi znaczkami, a także bezcennych pamiątek rodzinnych, nie tylko przed kradzieżą, lecz również przed uszkodzeniem w wyniku zalania mieszkania, a nawet pożaru. Warto pamiętać, że obecne sejfy zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że dostęp do nich jest utrudniony, co zwykle zniechęca potencjalnych złodziei.

Cechy charakterystyczne mini sejfów domowych

Doskonałej jakości domowe sejfy małe wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, aby były trudne do zniszczenia. Zwykle mini sejfy mają nieduże wymiary zewnętrzne i określoną pojemność. Wśród najmniejszych mini sejfów warto zwrócić uwagę na taki o pojemności odpowiadającej trzem segregatorom, chociaż są również nieco większe, mogące zmieścić pięć segregatorów. Małe sejfy można podzielić również ze względu na klasę bezpieczeństwa mierzoną według norm PN-EN 1143-1. Istotną cechą małego sejfu jest ochrona przed ogniem, która standardowo wynosi ok. 60 minut.

Typy zamków w mini sejfach

Mini sejfy mogą mieć różne rodzaje zamków. Popularny zamek kluczowy zwany motylkowym posiada dwa klucze, które trzeba następnie odpowiednio zabezpieczyć, aby nikt niepożądany nie otworzył sejfu. Nowoczesnym zabezpieczeniem sejfu jest zamek elektroniczny, który można otworzyć za pomocą kodu liczbowego. Nie musimy wówczas używać kluczy, jednak warto zastanowić się w jaki sposób zapamiętać lub gdzie zapisać kod do sejfu. Najnowsze zabezpieczenia sejfów to biometryczne systemy, które polegają na otwieraniu sejfów palcem. Podczas otwierania zamka sejfu nie ma możliwości skopiowania odcisków palców.