Na czym polega praca doradcy finansowego?

how-score-advisor-when-startup-has-money

Doradca finansowy jest osobą, która doradza ludziom ze wszystkich środowisk w sprawach finansowych. Jest to bardzo cenna pomoc w zakresie oszczędzania pieniędzy i dokonywania inwestycji. On pomaga podjąć decyzje inwestycyjne, zarządza finansami i daje wszelkiego rodzaju porady finansowe. W ten sposób wpływa na ważne decyzje w życiu, karierze, biznesie i w odniesieniu do przyszłości wielu osób i ich rodzin.

Kim powinien by doradca finansowy?

Doradca finansowy powinien zdecydowanie być osobą wykwalifikowaną i doświadczoną, która ma doświadczenie w różnych sprawach finansowych. W sprawach związanych z pieniędzmi, liczy się doświadczenie. Praktyka czyni mistrza, mówi przysłowie. Nigdy nie można zaryzykować swojej kariery i pieniędzy idąc po nierozumną poradę. Więc niezależnie od kwalifikacji i kompetencji – warto też, by doradca finansowy miał doświadczenie.

Jak można sprawdzić referencje doradcy finansowego?

Oczywiście reputacja i referencje są ważne. Poświadczenia muszą być również brane pod uwagę. Referencje mogą czasami się różnić. Oczywiście też liczą się posiadane kwalifikacje zawodowe na stanowisko. Dalej jest wykształcenie. Tu trzeba znaleźć właściwą równowagę. Można znaleźć kilku bardzo błyskotliwych i kompetentnych doradców finansowych, którzy wyrobili się w branży, bowiem charakteryzują się dużym doświadczeniem. W takich przypadkach często nie znajdzie się odpowiedniego wykształcenia, ale doświadczenie jest ważniejsze. Odwrotna sytuacja jest również możliwa. Osoby z dobrym wykształceniem mogą nie móc się wyróżnić właściwym doświadczeniem. Więc warto sprawdzić historię pracy doradcy i zrozumieć, w jaki podchodzi do rynku i innych równań finansowych. Dalej jest wynagrodzenie. Należy decydować się na osobę, która pracuje tylko za opłatą, a nie na Komisji. Osoby te nie mogą być wiarygodne, ponieważ będą one zmuszać do niechcianych zobowiązań finansowych.

Zarobki doradcy finansowego

To ile doradca finansowy zarabia zależy od wielu czynników, z których nie najmniej ważnym jest, w jaki sposób pobierać opłaty za swoje usługi. Najczęstszą strukturą opłat dla doświadczonych doradców jest układ kompensacji opłaty oparty o procent aktywów należących do klientów w zarządzaniu ich kontem. Typowa opłata wynosi 1% wartości obliczanej rocznie. Kolejną rzeczą wymagającą rozważenia w odniesieniu do tego, ile zarabia przeciętny doradca finansowy jest to, czy istnieje wielu doradców finansowych na danym terenie, zwłaszcza nowych doradców. Kiedy zaczyna się jako doradca finansowy zarabia się dość mało.

Co jeszcze na temat doradcy finansowego warto wiedzieć?

Nowoczesny doradca finansowy czasem jednak ma złą reputacji, co po części wynika ze skutków kryzysu finansowego jaki pojawił się kilka lat temu. Media też się przyczyniły do utrwalenia tych schematów, gdyż zdecydowały się promować dziwaczne i nieregularne złe wieści, które przykleja się w do myślenia klientów na całym świecie. Całe szczęście jednak obok złych rad, opłaty kart debetowych i ratunkowych, przeciętny uczciwy jeszcze sporo osób pamięta, że ponad wszystko doradca finansowy ciężko pracuje za pieniądze swoich klientów, żeby ten wyszedł jak najlepiej w swoich finansach.

Może zainteresuje Cię także oferta Safe house