Rynek mieszkaniowy. Jakie mieszkanie wybrać?

Zielonki Residence Warszawa Zachodnia

Zielonki Residence Warszawa Zachodnia

 

W ostatnich miesiącach dla wielu z nas miejsce zamieszkania stało się także miejscem pracy oraz rozrywki. Jak pokazała pandemia, bez względu na to, czy mieszkamy w domu czy bloku, ważne jest wyodrębnienie i wyraźne podzielenie przestrzeni, chociażby na takie gdzie pracujemy i gdzie śpimy.

Nasze mieszkania stały się nagle nie tylko biurami, ale i szkołą, przedszkolem oraz placem zabaw. Dlatego też mając na uwadze nowy zakup,baczniej zwracamy uwagę na odpowiedni metraż, funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń oraz lokalizację inwestycji.

Obecnie popularnością cieszą się kameralne osiedla z kilkupiętrową nowoczesną zabudową z naturalnymi surowcami na elewacjach, zawierające zadbaną i uporządkowaną zieleń na patio. Przestrzeń wspólna jest bardzo ważnym elementem, gdyż zapewnia możliwość rekreacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci,zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo. Ponadto, kiedy nie możemy wychodzić z domu, niezwykle doceniane przez klientów stały się przydomowe ogródki oraz balkony. W zasadzie każdy metr kwadratowy, z którego możemy swobodnie korzystać na zewnątrz, pozostając jednak w domu zyskał na znaczeniu jak nigdy dotąd. Już nie tylko przydomowe ogródki, ale i balkony tej wiosny zyskały nowe życie – kwiaty, dekoracje oraz miejsca na wypoczynek.

Wskaźniki preferencji zakupowych pokazują wręcz tendencję wyboru domów i mieszkań na obrzeżach miast, gdzie tzw. „zielone kolonie” mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, a także dostęp do przedszkoli, szkół oraz żłobków, zapewniając pełen komfort nowym mieszkańcom, jak np. w przypadku inwestycji Zielonki Resiedence– mówi Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest.

Osiedla na zielonym zachodzie Warszawy przyciągają klientów także atrakcyjną ceną – wybór inwestycji w tej lokalizacji wiąże się z tym, że za kwotę podobną do ceny mieszkania w centrum miasta czy chociażby na Bemowie otrzymują oni dużo większy metraż.