Masz pomysł na biznes? Otwórz własne stoisko sprzedaży

zabudowa-targowa-06

Trafiony pomysł na własną działalność gospodarczą to połowa sukcesu. Jeżeli chcemy związać się z branżą handlową, możemy wystartować z własnym stoiskiem sprzedaży w centrum zakupowym. Jest to jedno z najtańszych, a zarazem najskuteczniejszych rozwiązań pozyskania dużej liczby klientów.

Jakie zalety niesie ze sobą stoisko handlowe?

Opłaty za wynajem lokali w galerii handlowej już na samym starcie mogą być poważną przeszkodą dla handlowców. Jeżeli nasza działalność nie wymaga przeznaczenia wielkiej powierzchni, istnieje znacznie tańsza alternatywa w postaci własnej wysepki towarowej. Początkowo będziemy musieli zapłacić jednorazowo kilka tysięcy za jej wykonanie, które możemy zlecić doświadczonemu producentowi, np. sklepowi stoisko.com, jednak koszt najmu będzie o wiele niższy. Ceny są różne, zależą m.in. od lokalizacji stoiska, jego rozmiarów czy okresu, na jaki zostanie zawarta umowa. Niektórzy właściciele centrów chcą też mieć wgląd w oferowany przez nas asortyment.

Wspomniane umiejscowienie jest kluczowe dla sukcesu naszego stoiska. Musi znajdować się w widocznym punkcie, dostępnym dla wszystkich klientów pasażu. Powinno być rozstawione na poziomie zerowym, zaraz przy wejściu lub w pobliżu najpopularniejszych sklepów.

A3Stoiska z reguły otwarte są w tych godzinach, co centra handlowe i hipermarkety. Oznacza to możliwość dopasowania oferty i dotarcia do każdego klienta, zarówno tego, który woli robić zakupy z samego rana, jak i do zwolenników wieczornego shoppingu lub osób niemających wcześniej czasu na wyskoczenie na miasto.

Niektórzy narzekają na ograniczenia wynikające z niewielkich rozmiarów. W przypadku małych biznesów do naszej dyspozycji wystarczy wyłącznie miejsce na kasę fiskalną i podstawowe dokumenty. Warto jednak zwrócić uwagę na szeroką możliwość ekspozycji towaru w wysepkach, ze względu na dostępność do niej ze wszystkich czterech stron. Często w takim stoisku możemy wyróżnić znacznie więcej przedmiotów niż w osobnym sklepie czy salonie.

Jaki biznes warto założyć w ramach stoiska?

Przede wszystkim warto realizować przygotowany wcześniej pomysł. Jeżeli jednak nie mamy w głowie żadnej koncepcji, powinniśmy sporządzić listę wszystkich sklepów i stoisk w danym centrum handlowym, aby sprawdzić czego jeszcze brakuje. Może być to zarówno kawiarnia, jak i sklep z e-papierosami czy akcesoriami sportowymi. Warto też zrobić rozeznanie wśród klientów, zapytać o ich sugestie czy propozycje założenia firmy, z której bardzo chętnie korzystaliby, gdyby tylko znajdowała się w ich zasięgu.

Sprzedawać i oferować można dosłownie wszystko – od zimnych napojów, przez różne wyroby jubilerskie i urządzenia mobilne, aż do wycieczek zagranicznych. Właściwie każda branża może tutaj odnieść sukces, jeśli zaproponujemy coś oryginalnego, co nie będzie musiało konkurować z żadną inną działalnością w tym samym obiekcie. Należy też pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zasad i strategii sprzedaży bezpośredniej.