Lokalizacja dla biura – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odpowiednia przestrzeń biurowa może rozwinąć bądź przystopować firmę. Nie jest łatwo uzyskać równowagę między przystępną ceną a idealnym miejscem, szczególnie jeśli masz ograniczone doświadczenie, ale ważne jest, aby poświęcić temu czas.

new-york-164591_960_720

Uzyskanie odpowiedniej powierzchni biurowej jest tak ważne, ponieważ twoja firma będzie musiała w tym funkcjonować przez cały okres dzierżawy. Zrób to dobrze, a będziesz mieć szczęśliwy i produktywny personel, jeśli zrobisz to źle – to spowolni ludzi, spowoduje pogorszenie wydajności i po prostu zmarnuje firmowe pieniądze.

Dlatego warto stworzyć listę kontrolną podstawowych rozważań dotyczących nowej przestrzeni biurowej. Chociaż nie każdy z poniższych punkt będzie odpowiedni dla Twojej firmy – i być może będziesz musiał pójść na kompromis w kilku obszarach – jest to przydatna lista do wypełnienia po przygotowaniu krótkiej listy nieruchomości.

Lokalizacja dla biura

Czy biuro będzie mieć bezpieczne sąsiedztwo?

Jeśli lokale wydają się tanie, często istnieje tego bardzo dobry powód. Czy obszar jest bezpieczny? Twoi pracownicy i odwiedzający będą czuli się bezpieczniej, odwiedzając twoje biuro, jeśli obszar ten ma dobrą reputację – idealnym tego przykładem są http://www.dachbud.com.pl/apartamenty-wyszynskiego/wroclaw-centrum. Pracownicy spędzają w biurze ponad osiem godzin dziennie, więc priorytetem powinna być bezpieczna okolica, w której Twoi pracownicy czują się bezpiecznie.

Czy istnieją dobre połączenia komunikacyjne?

Jak łatwo można dojeżdżać do lokali? Oczywistym pytaniem dla dużych biur w centrum miasta jest to, jak blisko jest najbliższa linia metra lub kolei, ale rozważmy również trasy:

  • autobusowe,
  • rowerowe,
  • samochodowe.

Twoi pracownicy mogą być otwarci na inny styl dojazdów do pracy, powiedzmy, nie ma tam pociągów, ale fantastyczna komunikacja autobusowa. Najlepiej obgadać to z personelem, aby przyjrzeć się ich opcjom. Zaplanuj podróże swoich pracowników do pracy, aby ocenić, w jaki sposób ruch wpłynie na ich codzienne dojazdy. W stosownych przypadkach należy również uwzględnić dostęp dla turystów i klientów. Możesz również chcieć zebrać plan podróży, aby zidentyfikować alternatywne trasy dla odwiedzających. Jeśli masz problem z opracowaniem takiego planu, być może nie jest to miejsce dla ciebie.

Czy w pobliżu znajdują się udogodnienia?

Czy w pobliżu są miejsca, gdzie personel może kupić lunch? Gdzie można zabrać klientów na drinki lub posiłek? Gdzie można kupić niezbędne materiały biurowe? Życie trwa, gdy jesteśmy w biurze, pracownicy będą załatwiać sprawunki po pracy lub w porze lunchu, dobrze jest więc znaleźć biuro w pobliżu banku, apteki i dzielnicy handlowej, a twoi pracownicy będą ci dziękować za to wydajną pracą.

Czy to modne sąsiedztwo?

Utworzenie siedziby firmy na obszarze o reputacji popularnego miejsca dla rozpoczynających się startupów lub obiecujących młodych firm może mieć pozytywny wpływ na to, jak klienci i pracownicy będą postrzegać Twoją Twoją firmę, a także na temat zatrudniania, nie mówiąc już o tym, że można pochwalić się kwitnącą sceną społeczną.