Kredyt 50/50 – reklama czy okazja?

usc40nis112b021001

Zwykle jest tak, że marzenia pojawiają się w naszej głowie, ale nie zawsze mamy pieniądze, aby jest zrealizować tu i teraz. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt, który pozwoli szybko pomóc nam w zakupie wymarzonego sprzętu muzycznego, domu czy na przykład auta.

Jeśli naszym wielkim pragnieniem jest właśnie nowy samochód, warto pomyśleć o formie finansowania w postaci kredytu zwanego 50/50. Tego typu wsparcie w swojej ofercie posiada wielu producentów aut. Jednym z nich jest między innymi Nissan, posiadający swoją własną jednostkę bankową, która świadczy usługi dla klientów zainteresowanych autami tej japońskiej marki – http://www.nissanfinance.pl/kredyt-50/50%2C5-procent.

Podstawową różnicą między kredytem 50/50 a jego standardową formą jest sposób spłacania rat. Wybierając opcję 50/50 decydujemy się na spłatę wszystkich należności w dwóch transzach. Na początku okresu kredytowego decydujemy się na wpłatę własną 50%, natomiast druga wpłata, po 12 miesiącach, wiąże się ze spłaceniem całkowitej wartości kredytu. Kredyt 50/50 bardzo często wybierany jest dzięki uproszczonej procedurze dokumentowania dochodów – zazwyczaj potrzeba jedynie dokumentu tożsamości (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy) oraz oświadczenia dochodowego (umowa o pracę, NIP, Regon, KRS itp.). Decyzję kredytową można natomiast uzyskać do 24 godzin od zgłoszenia.

articles2

Oferta 50/50 zakłada zazwyczaj zerowe oprocentowanie przy opłacie przygotowawczej nieprzekraczającej 50%. Trzeba jednak pamiętać, że decydują się na tego typu formę finansowania jesteśmy zobligowani do ubezpieczenia się – zazwyczaj na wypadek śmierci bądź trwałej niezdolności do pracy. Jest do warunek konieczny praktycznie w każdej ofercie typu 50/50. Prócz tego kwestią do przemyślenia jest ubezpieczenie od utraty pracy lub skorzystanie z ochrony GAP. Druga z tych opcji wyrównuje różnice między sumą wypłaconą z AC a ceną samochodu. Jest to swoiste uzupełnienie AC, które polega na redukcji poniesionych kosztów.

Kredyty 50/50 dotyczą zazwyczaj wybranych modeli, a nie całej gamy oferowanej przez dealera. Promocją objęte są zwykle auta z minionego rocznika lub te najnowsze. Producenci kuszą w ten sposób klientów, aby ci zainteresowali się nowościami z ich oferty. Historia pokazuje, że działania tego typu przynoszą zwykle wymierni efekt w postaci wzrostu sprzedaży premierowych modeli aut. Jeśli właśnie auto jest tym największym marzeniem, to kredyt 50/50 może być najlepszym wyborem – stosunkowo szybkim i nienadwyrężającym zanadto naszego portfela.

Polecamy:
Gadżety reklamowe dla firmy – dlaczego warto o nich pomyśleć?