Deski kontra panele w biurze – co się sprawdzi?

Wybór materiału podłogowego ma duże znaczenie dla jego trwałości i wytrzymałości. Warto o tym pamiętać szczególnie w tych pomieszczeniach, które są bardzo intensywnie użytkowane. Podłoga w biurze należy do tych, z których korzystamy na co dzień – musi być wysokiej jakości, aby zapewniać wygodę użytkowania przez długie lala. Im lepiej wybierzemy podłogę, tym mniej będziemy mieć problemów z jej późniejszym użytkowaniem.

Jednym z najbardziej sprawdzonych materiałów na podłogi są deski, z których układa się efektowne parkiety. Do dobra opcja, ale trzeba pamiętać, że będzie też rozwiązaniem najdroższym. Dobrej jakości drewno podłogowe jest kosztowne, za to świetnie prezentuje się we wnętrzach reprezentacyjnych. Warto więc zainwestować w drewniany parkiet w sytuacji, gdy chcemy, aby podłoga była niczym nie osłonięta i spełniała funkcje zarówno użytkowe, jak i reprezentacyjne. Trzeba jednak mieć świadomość, że drewno na podłodze wymaga odpowiedniego traktowania, dbałości i pielęgnacji. W przeciwnym razie bardzo szybko straci na swoim wyglądzie.

Dobrej jakości panele podłogowe

Panele podłogowe świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych. Ich wybór jest obecnie na tyle spory, że każdy inwestor znajdzie coś na miarę indywidualnych potrzeb. Do wyboru są zarówno panele drewniane, jak i wiele tworzyw sztucznych, które imitują drewno. W grupie tych ostatnich wyróżniają się panele winylowe, które są świetniej jakości, funkcjonalne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Panele winylowe składają się z dwóch warstw. Dolna jest wykonana z korka, górna jest okładziną imitującą wiele różnych materiałów. Można więc mieć na podłodze panele wyglądające jak parkiet, panele drewniane, marmur, kamień, a nawet płytki ceramiczne. Na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy między materiałem a imitacją. Co więcej, panele winylowe są świetnej jakości, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, a także łatwe do utrzymania w czystości. Można więc mieć pewność, że nawet przez wiele lat będą się prezentowały tak samo dobrze jak tuż po położeniu.

Stolarka drzwiowa dopasowana do podłogi

Planując podłogę na dużej przestrzeni warto pamiętać, że nie powinien być to wybór przypadkowy. Podłoga musi być dopasowana do innych elementów wykończenia. Niektórzy specjaliści od wystroju wnętrz zalecają, aby podłogi były utrzymane w tej samej stylistyce i kolorystyce co drzwi, a czasem też stolarka okienna. Wybierając drzwi zwracajmy więc uwagę na ich stylistykę, kolorystykę, a także materiały, z których zostały wykonane. Przy drewniane podłodze idealnie sprawdzą się drzwi z naturalnego drewna. W poszukiwaniu dobrych, solidnych i funkcjonalnych drzwi warto zerknąć na ofertę drzwi wikęd. To sprawdzony producent stolarki drzwiowej, który oferuje ogromny wybór produktów dopasowanych do różnych potrzeb. Można więc mieć pewność, że każdy inwestor bez problemu znajdzie drzwi na miarę swoich potrzeb i oczekiwań.