Jakiego auta nie oddamy do komisu? Odpowiadamy na pytania.

pexels-photo-132774

Właściciele samochodów, które są już mocno wyeksploatowane, najczęściej próbują je sprzedać z choćby jakimkolwiek zyskiem. Dlatego też złomowanie auta jest ostatecznością, a jeśli samochód jest jeszcze na chodzie, istnieje szansa, że ktoś będzie zainteresowany jego zakupem. Warto więc spróbować go sprzedać.

Jednym ze sposobów sprzedaży auta jest oddanie go do komisu. Dzięki temu właściciel samochodu nie musi zajmować się żadnymi kwestiami związanymi z wystawianiem ogłoszeń czy odpowiadaniem na pytania klientów. Robi to za niego właściciel komisu, który oczywiście po sprzedaży samochodu pobiera sobie za to odpowiednią prowizję. Zanim jednak oddamy samochód w komis warto rozważyć, czy nam się to opłaca. Co więcej, trzeba też pamiętać, że komisy nie przyjmują wszystkich samochodów, które oferują im właściciele pojazdów.

Nie każde auto właściciel komisu przyjmie z otwartymi rękami

Komisy samochodowe mają ograniczoną powierzchnię, a jednocześnie muszą na siebie zarabiać. Nie zawsze więc właściciel komisu przyjmie nasz samochód. Bardzo często takie firmy bazują na sprzedaży samochodów sprowadzanych z zagranicy, na które od dłuższego czasu jest spore zapotrzebowanie. Choć i w tej kwestii trzeba przyznać, że rynek mocno się już nasycił i nie ma aż takiego boomu na zagraniczne samochody, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Jeśli chcemy sprzedać auto za pośrednictwem komisu, musi to być samochód dobrej marki, sprawny i funkcjonalny, a także taki, na który będzie zapotrzebowanie i jest szansa, że znajdzie się kupiec. Właściciel komisu nie przyjmie auta mocno zniszczonego, przeżartego przez rdze i takiego, które będzie jedynie zajmowało miejsce bez większej szansy na jego kupno. Jeśli więc komis nam odmówi, trzeba szukać innej możliwości pozbycia się samochodu, którym już nie chcemy jeździć. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być chociażby skup samochodów, którym w ostatnim czasie zajmuje się całkiem sporo firm.

Jak sprzedać samochód z większym zyskiem?

Wygodny i sprawdzony skup aut Szczecin to bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli samochodów, którzy chcą je sprzedać, a nie mają czasu ani ochoty wystawiać ogłoszeń czy kontaktować się z potencjalnymi klientami. Aby sprzedać samochodów poprzez firmę zajmującą się tego rodzaju działalnością, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem firmy, który zjawi się w wybranym miejscu o ustalonej porze, szybko wyceni nasz samochód i zaproponuje nam za niego całkiem dobre pieniądze w porównaniu do komisu czy złomowania. Warto więc skorzystać z takiej oferty, gdyż lepszej możliwości sprzedaży mocno używanego auta z zyskiem raczej nie znajdziemy. Dzięki sprzedaży samochodu w taki sposób nie trzeba też zajmować się żadnymi formalnościami – zajmie się nimi firma, która kupuje samochód. Jeśli więc zależy nam na czasie, sprzedaż samochodu firmie skupującej auta używane czy powypadkowe to bardzo dobre rozwiązanie.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl