Jaki laptop HP wybrać?

Firma Hewlett-Packard jest amerykańską firmą, która w Polsce kojarzona jest przede wszystkim z drukarkami.

Ale ten amerykański koncern jest także producentem aparatów cyfrowych, komputerów stacjonarnych oraz laptopów. W naszym kraju działają obecnie firmy, które specjalizują się w sprzedaży używanych laptopów. Oferta tych sprzedawców obejmuje także laptopy poleasingowe.

Czym jest leasing?

Leasing to jeden z rodzajów umów cywilnoprawnych. Zawierając umowę leasingowa, jedna z jej stron ma prawo korzystać z rzeczy, która jest własnością drugiej strony umowy. Strona, która danej rzeczy użycza to leasingodawca. Leasingobiorcą nazywana jest osoba/firma, która daną rzecz użytkuje. Leasingobiorca nie korzysta z danej rzeczy za darmo. Musi ponosić stałe, najczęściej wnoszone co miesiąc opłaty. Przedmiotem leasingu mogą być samochody czy sprzęt biurowy. Firm, które decydują się na leasing sprzętu biurowego jest coraz więcej. W wielu firmach na wyposażeniu są laptopy wzięte w leasing. Umowy leasingowe zawiera się na kilka lat. Po ich wygaśnięciu leasingobiorcy zwracają rzecz (w naszym przypadku laptop) do leasingodawcy. Bardzo często są one odsprzedawane firmom, które wyspecjalizowały się w sprzedaży laptopów poleasingowych.

Czy opłaca się kupować poleasingowy laptop?

Grono osób, które wybiera laptop poleasingowy HP jest naprawdę spore. Najczęściej na zakup takiego laptopa decydują się osoby, które niekoniecznie muszą posiadać nowy laptop. Na wyposażeniu wielu firm znajdują się tak zwane laptopy biznesowe. Są to laptopy wykonane naprawdę solidnie. W środku laptopy te kryją bardzo wydajne procesory. Na tych sprzętach instalowane są tylko legalne oprogramowanie. Jeśli kupimy taki laptop, wciąż będziemy mogli korzystać z zainstalowanego na nim oprogramowania. Rzadko jednak do sprzedaży trafiają laptopy, na których jest zainstalowanych więcej programów niż tylko operacyjny. Rzetelne firmy, które specjalizują się w sprzedaży poleasingowych laptopów udzielają na nie gwarancji. Wynosi ona 6 – 12 miesięcy. Poleasingowe laptopy HP można kupić też w bardzo atrakcyjnej cenie. Decydując się na zakup takiego właśnie laptopa, pamiętajmy, aby sprawdzić czy klawiatura ma układ QWERTY czy AZERTY. W Polsce korzystamy z klawiatur z tych pierwszych układem. Poleasingowy laptop może nosić ślady użytkowania.