Jaką drukarkę wybrać do biura – atramentową czy laserową?

Prowadzenie biura wiąże się z nieustanną eksploatacją urządzeń i akcesoriów biurowych. Najczęściej i praktycznie codziennie używa się drukarek, które powinny być w stu procentach sprawne. Nic bowiem tak nie opóźnia pracy w biurze, jak niesprawne drukarki, które odmówiły posłuszeństwa lub skończył się w nich tusz.

Wybierając sprzęt do drukowania warto pamiętać, że powinny to być urządzenia na długie lata, dlatego warto postawić przede wszystkim na urządzenia solidne i dobrej jakości. Do wyboru mamy drukarki atramentowe i laserowe. W tych pierwszych czynnikiem drukującym jest tusz, co pozwala na dokładne pokrycie zadrukowanej powierzchni.

Jednak są one mniej wydajne i starczają na zdecydowanie mniej kartek wydruku niż drukarki laserowe. Sprawdzają się więc wtedy, gdy drukujemy niewielkie ilości, najczęściej do użytku domowego.

Drukarki laserowe bardziej wydajne niż atramentowe

W biurach, gdzie na co dzień drukowanych jest całe mnóstwo dokumentów, najczęściej działają drukarki laserowe, w których czynnikiem drukującym jest proszek umieszczony w tonerze. Drukarki laserowe działają bardzo szybko i sprawnie, pozwalają na wydrukowanie w krótkim czasie setek stron dokumentów. Trzeba jednak wtedy pamiętać, że wymagają częstej wymiany tonerów, gdyż dosyć szybko się zużywają. Warto więc już na etapie wybierania drukarki sprawdzić, ile nas będą kosztowały tonery, które trzeba będzie regularnie wymieniać.

Do wyboru mamy zalecane przez producentów oryginalne tonery lub też sporo tańsze zamienniki. Wbrew pozorom, zamienniki nie zawsze oznaczają słabszą jakość. Wydruk bardzo często niczym nie różni się od tego, jaki mamy przy wykorzystaniu oryginalnych tonerów. Na www.cldigital.eu można znaleźć sporo informacji na temat drukarek, tuszów i tonerów do różnych urządzeń, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie konkretnego produktu.

Zamienniki tylko dobrej jakości

Zamienniki tuszów i tonerów pozwalają na spore oszczędności na materiałach biurowych. Warto jednak pamiętać, by wybierać jedynie zamienniki pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że urządzenie nadal będzie działało sprawnie i wydajnie. Na rynku materiałów eksploatacyjnych można również znaleźć bardzo tanie zamienniki, których działanie polega na uzupełnianiu tuszu w kartridżach.

Takie rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem, gdyż drukarka może całkowicie odmówić posłuszeństwa. Nadmierne szukanie oszczędności może więc spowodować, że urządzenie przestanie działać i trzeba będzie szukać nowej drukarki. Postawmy więc na sprawdzone zamienniki, idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb naszego urządzenia. Dobrym pomysłem jest kupowanie sporych zapasów. W sklepach z akcesoriami biurowymi można bowiem znaleźć sporo promocji przy zakupie większej ilości sztuk. A na pewno nie zmarnują się one i będą na bieżąco wykorzystywane podczas codziennego funkcjonowania biura.