Jak znaleźć najlepszy program do faktur?

pexels-photo-1161465

Do stałych czynności wykonywanych w każdej firmie należy wystawianie faktur. Czasami w miesiącu trzeba sporządzić dziesiątki tych dokumentów, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie procesu

Do stałych czynności wykonywanych w każdej firmie należy wystawianie faktur. Czasami w miesiącu trzeba sporządzić dziesiątki tych dokumentów, dlatego tak ważne jest zautomatyzowanie procesu. Służy do tego program do faktur, dzięki któremu wystawienie dokumentu zajmuje co najwyżej kilka minut. Co trzeba wiedzieć o tego typu programach? Na co zwracać uwagę wybierając jeden z nich?

Wybór programów do fakturowania

Przedsiębiorca ma dziś do wyboru dziesiątki programów, przy pomocy których może wystawiać faktury. Niektóre z nich dostępne są jako część rozbudowanych programów księgowych, inne funkcjonują samodzielnie. Wybór pierwszego rozwiązania na pewno jest wygodny, ponadto okazuje się zwykle atrakcyjny finansowo.

Można jednak skorzystać także z samodzielnego programu do faktur, który nie posiada dodatkowych funkcjonalności. Warto zauważyć, że często dostęp do niego jest zupełnie darmowy. Wielu producentów systemów księgowych na swoich stronach internetowych oferuje wystawienie faktury zupełnie za darmo. Robią to w celu pozyskania nowych klientów, gdyż za opłatą oferowane są również pakiety premium, dzięki którym zyskuje się dostęp do dodatkowych funkcjonalności. Wybór darmowego programu poleca się drobnym przedsiębiorcom, wystawiającym najbardziej podstawowe faktury. Natomiast większym firmom zależy zwykle na uporządkowaniu danych, przesłaniu ich do pliku, wystawieniu dokumentu KW i wielu innych usługach dostępnych tylko w płatnych wersjach programu.

Dobry program do faktur

W dużej mierze wybór programu powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, niemniej można wyróżnić pewne ogólne cechy, jakie powinien on posiadać. Mianowicie, pożądane jest, aby program do faktur był:

  • łatwy w obsłudze
  • bezbłędny
  • dostępny w przystępnej cenie

Prosta obsługa programu daje przedsiębiorcy niezależność, gdyż bez trudu jest on w stanie samodzielnie wypełniać dokumenty. Program powinien być intuicyjny, podpowiadać użytkownikowi, jakie dane ma uzupełnić oraz alarmować w przypadku popełnienia błędu. Ponadto, przedsiębiorca powinien móc w pełni polegać na oprogramowaniu do faktur. Nie jest to możliwe, gdy nie ma pewności co do poprawności generowanych przez niego faktur. Jeżeli natomiast chodzi  o cenę, tak jak już wcześniej wspomniano, wiele zależy od dostępnych funkcjonalności. Należy jednak zauważyć, że najdroższe oprogramowania często posiadają funkcje, które są absolutnie nieprzydatne, przez co klienci zwyczajnie za nie przepłacają.

Prosty program dla każdego przedsiębiorcy

Poszukując optymalnego programu, który ułatwi i przyspieszy wystawianie faktur, trudno rozdzielić niskiej jakości oferty od tych satysfakcjonujących. Spełniający oczekiwania drobnych i dużych przedsiębiorców program do faktur oferuje portal afaktury.pl. Przedsiębiorca może bez zakładania konta, czy ściągania jakiejkolwiek aplikacji wystawić fakturę w kilka minut. Dostępne są również płatne wersje programu z większą liczbą funkcjonalności.