Jak zmienić dostawcę internetu i zaoszczędzić pieniądze?

Zmiana usługi internetowej może wydawać się kłopotliwa, ale zwykle można znacznie obniżyć miesięczny rachunek. Jeśli jesteś coraz bardziej niezadowolony ze swojego dostawcy Internetu, być może nadszedł czas, aby wyciągnąć wtyczkę i włączyć usługę u nowego dostawcy usług internetowych, takiego jak sprawdzony fastinternet.pl. Bez względu na powód, omówimy zalety zmiany dostawcy usług internetowych i jak to zrobić.

Co należy wziąć pod uwagę przy zmianie dostawcy internetu?

Jednym z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zmianie dostawcy usług internetowych, jest oszczędność kosztów. Jest to motywacja dla ponad połowy konsumentów, którzy przełączyli się na innego dostawcę, przy czym większość osób szuka taniego internetu. Niektórzy respondenci stwierdzili, że regularnie zmieniają dostawców, aby skorzystać z ofert wstępnych, braku umów i innych promocji. Jednak okazuje się też, że 70% konsumentów, którzy zmienili dostawcę usług internetowych, w rzeczywistości tego żałowało, więc rozważ swój wybór.

Inne powody do zmiany?

  • Poprawa połączeń internetowych: Drugi powód zmiany, 22% respondentów stwierdziło, że przełączyli się, ponieważ chcieli zwiększyć prędkość swojego internetu.

  • Potrzena lepszej obsługi klienta: kolejne 16% respondentów przeniosło się po słabych doświadczeniach z obecnym dostawcą w nadziei na znalezienie firmy, która ma bardziej pomocny i elastyczny zespół wsparcia.

  • Dostępność usług: dostawcy usług internetowych cały czas wkraczają na nowe rynki i lokalizacje geograficzne. Rzadziej, niektórzy dostawcy usług internetowych mogą również opuścić lokalizację i nie być już w stanie świadczyć usługi.

Jak anulować istniejącą usługę?

Zanim zarejestrujesz się u nowego dostawcy, warto zapoznać się z procesem anulowania w Twojej sytuacji. Często dostawcy usług internetowych zamykają cię na dwuletnią umowę i będziesz musiał uiścić opłaty, jeśli zerwiesz wcześniej. Aby dowiedzieć się, jaki dokładnie wygląda proces anulowania u dostawcy usług internetowych, sprawdź jego witrynę internetową lub zadzwoń na linię obsługi klienta.

Wskazówka od profesjonalistów: niektórzy dostawcy usług internetowych oferują opcję tymczasowego zatrzymania lub zawieszenia usługi i wznowienia jej po upływie określonego czasu.

Określ powiązane opłaty za anulowanie

Jeśli masz podpisaną umowę i chcesz anulować usługę przed końcem tej umowy, być może będziesz musiał zapłacić tak zwaną opłatę za wcześniejsze zakończenie. Ta kwota różni się w zależności od dostawcy usług internetowych i warunków umowy.

O czym jeszcze należy pamiętać przy anulowaniu usługi? Jeśli wypożyczyłeś router, modem lub inny sprzęt od swojego dostawcy, będziesz musiał go zwrócić w ramach procesu anulowania. W przypadku spóźnionego zwrotu sprzętu lub uszkodzenia sprzętu mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Niektórzy dostawcy usług internetowych, mają 30-dniową gwarancję satysfakcji. Jeśli anulujesz, ponieważ nie jesteś zadowolony z obsługi i możesz wskazać coś w umowie, co potwierdza Twoje roszczenie, może to być dobre wyjście.