Jak wybrać meble do restauracji?

W każdej restauracji powinny znaleźć się odpowiednio dobrane meble. Do wyboru masz naprawdę sporo opcji – kanapy, narożniki, fotele oraz krzesła z dopasowanymi stołami. W dodatku dziś możesz zakupić meble do restauracji w różnych stylach i kolorach. Już teraz przekonaj się, na co warto zwracać uwagę, kupując meble, które stworzą spójny i stylowy efekt w restauracji.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując meble gastronomiczne?

Spontaniczne zakupy nigdy nie są dobrym rozwiązaniem, a kiedy zamierzasz nabyć meble do restauracji, tym bardziej poświęć trochę czasu na wytypowanie odpowiednich modeli. Pamiętaj, aby podczas dokonywania zakupu zwrócić uwagę przede wszystkim na poniższe cechy, które powinny wyróżnić meble do gastronomii.

Trwałość i solidność na lata

Gdy kupujesz meble do domu, chcesz, aby przetrwały w doskonałym stanie jak najdłużej, w przypadku mebli do kawiarni czy restauracji koniecznie kieruj się tą samą zasadą. Inwestując w wytrzymałe produkty z wyższej półki, sprawisz, że dłużej pozostaną one w doskonałym stanie. To tym ważniejsze, że oczywiście w ciągu roku eksploatacja mebli do gastronomii jest bardzo duża. 

Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość materiału. Postaw na drewno, tworzywo sztuczne, technorattan itp.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Coraz popularniejsze staje się projektowanie restauracji lub kawiarni w stylu nowoczesnym, modernistycznym czy nawet futurystycznym. Wszystko dlatego, że można tam z powodzeniem wykorzystać meble wykonane z tworzywa sztucznego, np. z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym czy też z poliwęglanu.

Tego typu materiały zapewniają szereg bardzo ważnych korzyści. Jakich? Wyglądają modnie, są wytrzymałe, a do tego wszystkiego niezwykle lekkie. Jednak to nie wszystko, gdyż dodatkowo zapewniają także jeszcze jedną istotną korzyść – są naprawdę łatwe w czyszczeniu. Dlatego też dbanie o nie i zachowanie higieny na najwyższym poziomie w kawiarni czy też w restauracji będzie wyjątkowo łatwe. Tak naprawdę wystarczy, że zaopatrzysz się w lekko zwilżoną ściereczkę i przetrzesz nią powierzchnią mebla.

Na zewnątrz i w środku

Kolejną ważną kwestią jest to, aby jeszcze przed zakupem zadać sobie pytanie, czy będziemy wykorzystywać meble gastronomiczne jedynie wewnątrz lokalu, czy też na zewnątrz. Bardzo popularnym rozwiązaniem w okresie letnim jest wystawianie stolików i krzeseł na zewnątrz. Dlatego też, jeśli masz podobne planu, musisz zatem zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się materiał, z którego wykonano meble do kawiarni w kontakcie z promieniami UV czy w zmiennych warunkach atmosferycznych, takich, jak chociażby deszcz. W przypadku mebli, które mają być na zewnątrz, warto zwrócić też uwagę na to, żeby nie były one zbyt lekkie, gdyż w razie silniejszego wiatru mogą się poprzewracać.

Wygoda przede wszystkim

Dobre jedzenie i stylowa aranżacja wnętrza to niejedyny sekret restauracji, do których chętnie się wraca. Bardzo często goście podkreślają, że bardzo ważne jest dla nich również to, aby krzesła, fotele czy kanapy w kawiarni lub w innym punkcie gastronomicznym były naprawdę wygodne. Dzięki temu klienci z chęcią posiedzą nawet dłużej, a przy okazji zamówią większą ilość jedzenia. Dlatego też pamiętaj o tym, żeby fotele czy krzesła były ergonomiczne, miały komfortowe siedziska, oparcia, a najlepiej też podłokietniki. 

Ważne będzie też zachowanie pewnego dystansu między stolikami, by stworzyć wrażenie większej prywatności. 

Już teraz wybierz meble do restauracji, które będą designerskie, trwałe i praktyczne, aby goście mogli poczuć się naprawdę komfortowo.