Jak stworzyć bezpieczne środowisku w swoim przedszkolu?

Wybierając przedszkole dla swoich dzieci, rodzice mogą wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym koszt, lokalizację, program nauczania, godziny pracy i środowisko. Środowisko przedszkolne powinno być przede wszystkim bezpieczne, a zapewnienie bezpieczeństwa w otoczeniu przedszkolnym obejmuje wiele kwestii. Postępuj zgodnie z tymi wytycznymi, aby zapewnić bezpieczne środowisko w swoim przedszkolu.

kindergarten-90505_960_720

Zatrudnij wystarczającą liczbę wykwalifikowanych pracowników.

Powinieneś mieć wystarczającą liczbę pracowników do nadzorowania wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i upewnić się, że wszystkie obszary w przedszkolu, w których gromadzą się dzieci, są przez cały czas monitorowane przez członków personelu. Dodatkowo powinieneś wymagać, aby Twój personel był przeszkolony w resuscytacji krążeniowo-oddechowej i by każdy posiadał certyfikat pierwszej pomocy.

Ułóż salą w taki sposób, aby cały czas widać było wszystkie dzieci. Upewnij się, że nie ma martwych punktów, w których dzieci mogłyby zgubić się z oczu opiekunowi. Jeśli korzystasz z szafek lub ścianek działowych, skonfiguruj je w taki sposób, aby umożliwić ich widoczność z jak największej liczby kątów. Na przykład lepiej jest umieścić ściankę działową pod kątem prostym do ściany obwodowej, niż umieścić 2 ścianki działowe pod kątem prostym względem siebie w środku pomieszczenia.

A do tego:

  • Regularnie sprawdzaj obszar zabawy.

  • Kupuj tylko wysokiej jakości, bezpieczne meble przedszkolne.

  • Skonfiguruj obszary zabaw na środku pokoju.

  • Rozmieść krzesła, biurka i stoły robocze w okręgu.

Przestrzegaj wytycznych dotyczących bezpieczeństwa żywności.

Jeśli chodzi o przygotowanie, przechowywanie i podawanie jedzenia, należy podjąć szereg środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo przedszkola. Tutaj niezbędne jest, by poznać kompleksowy podręcznik wytycznych dotyczących bezpieczeństwa żywności.

Zabezpiecz miejsce zabaw na świeżym powietrzu.

Pokrycie gruntu musi być miękkie, aby amortyzować upadki. Wysokość huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń do zabaw musi być w bezpiecznej odległości od podłoża. Nie powinno być żadnych śrub, nakrętek, śrub ani innych elementów wystających z wyposażenia placów zabaw w sposób, który mógłby potencjalnie zaszkodzić dzieciom. Otwory muszą być wystarczająco duże, aby uniemożliwić uwięzienie części ciała dziecka. Standardową zasadą jest upewnienie się, że nie ma otworów między 8,4 cm a 21,6 cm. Sprzęt do zabawy w przestrzeni powinien być ulokowany co najmniej 3,7 m od siebie. Dbaj o to, by na placu zabaw nie istniały obszary o dużym ryzyku potknięcia. Przykładami zagrożeń potknięcia są gałęzie drzew, głazy, gwałtowne zmiany wysokości i pniaki.

Regularnie sprawdzaj wyposażenie placów zabaw dla pewności co do ich łatwości obsługi i integralności strukturalnej. Podwyższone platformy powinny mieć poręcze ochronne. Najlepiej też Obstaw plac zabaw z wysokim ogrodzeniem ochronnym i upewnij się, że wszystkie bramy prowadzące na zewnątrz są zamknięte.

To wszystko sprawi, że Twoje przedszkole będzie cieszyć się większym zaufaniem wśród rodziców.