Jak pozyskiwać nowych Klientów przez telefon? Szkolenie sprzedaży telefonicznej

shutterstock_128132984

Sprzedaż telefoniczna jest dzisiaj dosyć trudnym wyzwaniem, gdyż potencjalni klienci niechętnie odbierają telefony od telemarketerów, bez względu na branżę, z jakiej oni są. Tym bardziej warto zadbać o to, by sprzedawcy telefoniczni nie byli osobami przypadkowymi, a specjalistami doskonale wykwalifikowanymi w tego rodzaju sprzedaży usług.

Sprzedawanie produktów czy usług nadal w wielu branżach jest podstawą działalności. Z ofertami przez telefon dzwonią operatorzy telefonii komórkowych, agenci ubezpieczeniowi, przedstawiciele branży medycznej, ale nie tylko. Ze sprzedażą telefoniczną mają na co dzień do czynienia specjaliści z wielu branż. Warto zadbać o to, by znali się oni na technikach sprzedaży i sposobach rozmowy z klientem. Im lepiej wykwalifikowany telemarketer czy handlowiec, tym większa szansa, że uda mu się sprzedać produkt czy usługę przez telefon, bez konieczności rozmowy face to face z klientem.

Skuteczne techniki postępowania z klientem przez telefon

Aby sprzedaż telefoniczna była skuteczna, nie wystarczy uprzejmość czy miły głos. Osoba sprzedająca usługi przez telefon powinna być odpowiednio przeszkolona, aby utrzymać kontakt werbalny z klientem jak najdłużej. Nie jest to proste, gdyż klienci najczęściej są gotowi rzucać słuchawką od razu, gdy usłyszą, że ktoś po drugiej stronie chce im cos zaoferować i skłonić do wydania pieniędzy. Ale też nie jest to niemożliwe. Im dłużej uda się sprzedawcy utrzymać potencjalnego klienta na linii, tym większe prawdopodobieństwo, że uda mu się zrealizować transakcję.

Dobrej sprzedaży można się nauczyć

Techniki sprzedaży telefonicznej zmieniają się z biegiem lat podobnie, jak inne formy sprzedaży. Dlatego też przedsiębiorstwa, które w dużym stopniu opierają się na tego rodzaju działalności również powinny iść z duchem czasu i inwestować w odpowiednie przeszkolenie swoich pracowników. Na rynku usług szkoleniowych można znaleźć sporo bardzo konkretnych i skutecznych szkoleń przeznaczonych dla osób, które zajmują się sprzedażą przez telefon. Zajęcia takie, oprócz wiedzy teoretycznej z psychologii czy sztuki perswazji, opierają się w dużym stopniu na przekazywaniu wiedzy praktycznej. Uczestnicy szkoleń biorą więc udział w różnego rodzaju warsztatach czy symulowanych rozmowach, dzięki którym uczą się postępować z różnymi typami klientów. Umiejętność dobrania sposobu rozmowy do typu klienta to sztuka, która przekłada się na większe powodzenie w sprzedaży.

Postaw na dobrą firmę szkoleniową

Firmy, które chcą zadbać o dobrą sprzedaż, powinny również inwestować w swoich pracowników. Szukając odpowiedniego szkolenia warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i renomę firmy szkoleniowej oraz opinie klientów, którzy już korzystali z usług danego dostarczyciela usług szkoleniowych. Oferta https://superszkolenia.pl/szkolenie/7,jak-sprzedawac-przez-telefon.html to propozycja dla wymagających klientów, którzy zdają sobie sprawę ze stale zmieniających się potrzeb rynku, upodobań klientów oraz z potrzeby ciągłego, nieustannego szkolenia pracowników. Dobre szkolenie to inwestycja, która bardzo szybko może się zwrócić, a przede wszystkim jeszcze szybciej można zobaczyć jej rezultaty. Przeszkolony pracownik wraca do swoich codziennych obowiązków i od razu może w praktyce wykorzystać to, czego nauczył się podczas zajęć szkoleniowych.

Zobacz również inne szkolenia dla Twojej firmy na stronie https://superszkolenia.pl