Jak powinna ubierać się do pracy asystentka prezesa?

10

Asystentka prezesa to, wbrew pozorom, nie zwykła sekretarka, tylko osoba, która dba o wszystkie sprawy swojego szefa, a często też jest jedną z najbardziej zorientowanych osób, jeśli chodzi o firmowe sprawy. Asystentka prezesa jest też w pewnym stopniu wizytówką swojego szefa, dlatego też powinna dbać o swój wizerunek zewnętrzny,

Asystentka prezesa nie tylko parzy kawę czy umawia spotkania, ale również pilnuje kalendarza swojego szefa, przyjmuje gości, dba o codzienne sprawy i musi być nieustannie na bieżąco z pracą wszystkich firmowych działów. Asystentka prezesa przyjmuje również wszystkie osoby, które przychodzą do szefa firmy, jest więc niejako jego wizytówką. To szczególnie ważne, gdy na spotkanie przychodzą osoby z zewnątrz – partnerzy biznesowi czy kontrahenci – wtedy jest to pierwsza osoba, z którą mają styczność po wejściu do firmy.

Przede wszystkim elegancja i dobre wrażenie

Asystentka prezesa powinna w pracy prezentować się przede wszystkim elegancko i profesjonalnie. Choć ubiór nie świadczy o kwalifikacjach czy umiejętnościach, na tym stanowisku jest bardzo ważny i w pewnym stopniu jest wyznacznikiem profesjonalizmu. W pracy asystentka prezesa powinna stawiać przede wszystkim na klasyczne ubrania o dopasowanych krojach, stonowanych kolorach i oczywiście o dobrej jakości. Jakość ubrań jest niezwykle ważna, gdyż słabej jakości tkaniny szybko się niszczą, spierają i zniekształcają. Czasem już po kilku praniach okazuje się, że spodnie czy bluzka nie nadają się do noszenia w miejscu pracy. Dobrej jakości tkaniny, choć są sporo droższe, wystarczają na wiele lat i doskonale się prezentują nawet po wielokrotnym noszeniu. Lepiej jest więc od razu zainwestować w dobre, wysokiej jakości ubrania, które będą wyglądały świetnie nawet po dłuższym czasie od zakupu.

Nie można zapomnieć o obowiązkowych dodatkach

W wyglądzie asystentki prezesa ważne jest nie tylko ubranie, ale również fryzura, obuwie oraz różnego rodzaju dodatki. Podobnie, jak ubiór, fryzura powinna być elegancka i stosowna do okazji. Biżuteria, bez której wiele kobiet nie może się obejść, powinna być lekka, delikatna, stylowa. Duże, ciężkie kolczyki czy naszyjniki nie są najlepszym pomysłem i lepiej jest zostawić je na inną okazję. Oprócz tych dodatków bardzo ważne są również torebki, które powinny pasować do stroju, a jednocześnie być wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Wybór torebki zależy w dużej mierze od wybranej stylizacji, ale również od indywidualnych upodobań. Podczas gdy jedne panie lubią niewielkie, stylowe torebeczki, inne o wiele lepiej czują się mając duże i przepastne torby na ramieniu. Ciekawą ofertę torebek na różne okazje można znaleźć w sklepie marki Milate. Do wyboru są torebki o różnych kolorach, wzorach czy rozmiarach, dzięki czemu każda pani z pewnością wybierze taki model, który będzie odpowiadał jej gustowi i potrzebom.

Poradnik opracowano przy współpracy z blogiem Milate