Jak dobrze sprzedać futro vintage?

girl-3713389_960_720Możesz sprzedać stare futro sprzedawcy, który kupuje używane płaszcze, zabrać je do sklepu z odzieżą vintage, wejść do sieci w celu znalezienia kupca lub spróbować reklamy w gazecie. Najlepszym sposobem na sprzedanie starego futra jest dostarczenie nabywcy jak największej ilości informacji na jego temat. Metoda, której używasz, zależy od twojego celu. Jeśli chcesz szybko sprzedać, wybierzesz inną metodę niż w przypadku tej, która będzie prowadzić Cię do jak najwyższej ceny.

Wartość szacunkowa a wartość odsprzedaży

Wartość oceny futra stanowi wartość płaszcza, jeśli trzeba go wymienić. Cena ta nie stanowi ceny sprzedaży. Podobnie jak samochody, futra również tracą na wartości. Według danych mogą stracić nawet 18 procent do 25 procent za każdy rok posiadania.

Czynniki, które określają wartość detaliczną

Obecna wartość rynkowa futra jest związana z samą kwotą, a także stanem sierści i rodzajem futra. Na przykład futra takie jak futra z norek są warte więcej niż te z królika. Płaszcz musi być wyceniony według aktualnej wartości rynkowej w celu sprzedaży. Inne czynniki, które określają wartość rynkową, obejmują to czy płaszcz jest wykonany z pełną skórą, łapami lub ogonami. Futro będzie sprawdzane pod kątem maty, mankietów i klamerek oraz od tego, czy skóra uległa pogorszeniu z czasem.

Futra – jak znaleźć nabywców?

Detaliści futra zaakceptują twój stary płaszcz jako wymianę na nowy płaszcz, ale nie będą kupować twojego futra, zgodnie z danymi. Niektórzy sprzedawcy przyjmują stare płaszcze z futer. W naszym kraju jest również kilka tych, którzy specjalizują się w sprzedaży i kupowaniu używanych płaszczy z naturalnego futra – warto się tym zainteresować, jeśli zależy Ci na szybkiej odsprzedaży. Pamiętaj jednak, że większość kupujących futra wymaga obejrzenia płaszcza, zanim zaoferuje cenę.

Informacje, których chce kupujący zanim zdecyduje się na zakup futra

Aby sprzedać stare futro, zaleca się abyś jako sprzedawca był gotów udzielić informacji na temat rodzaju futra, które oferujesz. Ciemne płaszcze norek są łatwiejsze do sprzedania. Ważne jest, aby móc podać ogólny wiek sierści, ale to stan sierści jest krytyczny. Powinieneś być w stanie zapewnić kupującego, że płaszcz który mu proponujesz przez te wszystkie lata otrzymywał profesjonalną opiekę, ktoś się starała aby jak najlepiej utrzymać jego stan. Musisz też podać rozmiar płaszcza. Łatwiej jest sprzedać większy rozmiar niż mniejszy rozmiar, zgodnie z danymi rynkowymi, gdyż ten większy zawsze można przerobić na mniejszy czy na inne elementy garderoby. Ostatecznie, styl płaszcza jest czynnikiem decydującym o tym, czy ktoś kupi płaszcz czy nie. Tradycyjnie stylizowany płaszcz jest łatwiejszy do sprzedania, bowiem najbardziej pożądany na rynku – zatem jeśli posiadasz taki w swoich zasobach zwykle nie będziesz się musiał martwić kwestią sprzedaży.

Często można uzyskać wyższą cenę za futro, jeśli sprzedajesz je do komisu i czekasz, aż konsument ją kupi. Ale jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy, metoda wysyłkowa nie jest najlepszym sposobem na sprzedaż.

Jak znaleźć zagubiony iPhone – praktyczne porady